Heeft U al gehonkbald? Met rassche schreden nadert het voetbalseizoen het einde en daar om zijn de honkballers reeds wachtende op het goede weder om een balletje te gaan gooien. Nog enkele dagen en in volle uitrusting kunt U de beoefenaren van „slag en wijd" weer in actie zien. Hebben onze voetballers, die des zomers ons clubleven missen, geen zomer sport beoefenen en liever lui en behaaglijk als een poesje in tuin of op waranda zitten te soezen, wel eens beseft hoe bijzonder nuttig het honkbalspel voor voetballers kan zijn, mits het met animo en volle overgave word gespeeld? Hebben zij wel eens bedacht, dat door middel van dit spel het sprinten, het uithoudingsvermogen, het snel reageeren, de beoordee ling van een gespeelden bal, enz., enz., door honkballen kan worden verbeterd? Hebben vooraanstaande leiders in den K.N.V.B. niet ver klaard, dat honkbal een uiterst nuttige beoefening is voor onze Ne- derlandsche voetballers? Wilt U voorbeelden van oud- of nog tegen woordige honkballers, die tevens bekend zijn in de voetbalwereld? Om een willekeurige greep te doen: J. Martens, A. de Kruyff, Schu- burt, H. Blomvliet, Wilders, Bosscher, Dumortier, v. d. Leur, enz. Als men eens bij mij thuis zou komen, kan ik een heel lijstje van voor aanstaande voetballers opnoemen, die met groot genoegen des zo mers hun lichaam fit houden door te honkballen. En het publiek? Door het feit, dat ons clubblad thans ook onze be zoekers der voetbalwedstrijden bereikt, is het mij mogelijk ook tot U eens een opwekking te richten om onze honkbalwedstrijden des Zaterdagsmiddags te bezoeken. Programma's dienaangaande kunt U vinden in alle dagbladen, terwijl de toegangsprijzen zeer laag zullen worden gesteld. U kent de spelregels niet? Geen nood, op onze tri bunes zijn altijd lieden te vinden, die U het spel tot in de puntjes kun nen uitleggen; bovendien zullen pogingen in het werk worden gesteld om over te gaan tot het uitgeven van pamfletten, waarin beknopt de bedoeling van het spel zal worden uitgelegd. Enkele duizenden be zoekers bij een honkbalwedstrijd is geen uitzondering meer. Ongeveer in Mei zal de competitie weer een aanvang nemen. Leden, die zich dus alsnog voor honkbal interesseeren, adspiranten zoowel als junioren en ouderen, geven zich dus op aan JAN BLOMVLIET, Laplacestraat 81, Amsterdam (Oost). P.S. Van heden af wordt er iederen Zaterdagmiddag reeds op onze velden aan den Middenweg geoefend. Komt allen, opdat wij goed voorbereid het seizoen kunnen beginnen. Door vroegtijdige training zegevierden wij het vorige jaar in de openingswedstrijden; laat het dit jaar net zoo gaan! 172

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 28