Spanning. dat de overwinning volkomen verdiend was. Speciaal onze achter hoede had er goed het oog in en de backs zorgden wel dat Dreesde het niet te druk kreeg. Het weinige, dat hij te doen kreeg, ging hem goed af. In de middenlinie speelde Korting een keurige partij; alleen zijn openen naar de vleugels zou nog iets beter kunnen zijn. De voor hoede in haar geheel was niet slecht; er werd hard gewerkt. Egeman speelde zelfs met tè veel energie en stond daardoor vele malen off side. Hij heeft echter eenige prima voorzetjes gegeven, waarvan echter niet altijd een nuttig gebruik werd gemaakt door zijn mede spelers. Wat is het toch jammer, dat er in het begin van het seizoen eenige malen onnoodig werd verloren, want anders zou de kampioenskans er nu geweest zijn. Neerlandia kon haar verlies niet goed verkroppen en speelde soms onnoodig ruw, waartegen de scheidsrechter m.i. on voldoende optrad. Het seizoen is haast ten einde; alleen tegen D.W.V. 6 moet er nog gespeeld worden. Laat dit ook een overwinning zijn, mannen van het zevende. Eind goed, al goed! YRREF. Weken van spanning liggen achter ons, spanning, die wel haar hoogtepunt bereikte in de wedstrijden V.S.V.Ajax en V.U.C.Feijen oord. Zou Ajax het halen? Op straat speelden de jongens reeds een imitatie-wedstrijd V.S.V.Ajax, waarbij Ajax natuurlijk won. Zou dit in werkelijkheid ook gebeuren en zou V.U.C. er in slagen Feijenoord ten onder te krijgen? Zaterdag om een goede sigaar gewed, dat Ajax zou winnen. Je moet maar optimist zijn. Zondagmorgen 8 uur, snertweer, regen en wind. Ondanks dit slechte weer, zou ik dolgraag naar Velsen willen, maar., het zevende had mijn diensten noodig, dus toog ik naar de aloude Watergraafsmeer om mijn krachten aan mijn oude elftal te geven. Wij kwamen, zagen en overwonnen met 30 en de kampioenskansen van Neerlandia 2 waren verkeken. Dat zevende is gewoon kampioenscandidaten-killer. Wat een woord, hè! Na afloop ontdaan van eenige kilo's modder, maar zoo'n modderbad is toch wel gezond. Thuis gekomen met zonen naar zolder en mij en de mijnen ijverig bezig gehouden met het oliën van cricketbats. Het is maar goed, dat vrouwlief ook een rood-wit hart heeft, want gezellig is het niet den Zondagmiddag op zolder door te brengen. Maar ze is niet voor niets gelijk met Ajax jarig. Om kwart voor vijf een gil van beneden: „Sport berichten van het A.N.P." en zoo trok de geheele karavaan naar be neden om de sportberichten te beluisteren. Wat een spanning! Nagels had ik niet meer, die waren bij een vorige gelegenheid al opgepeuzeld. Zou Ajax.... en Zou V.U.Chet was om...., wacht daar was hij! „Afdeeling I", mij een zorg. V.U.C. Feijenoord 31, mijn linker hartkamer sprong op, V.S.V.Ajax 13, de rechter danste mee en met mij de geheele familie. Wat een vreug de, ons Ajax staat bovenaan. Het Ajax, dat een'deel van je leven is geworden, had weer kampioenskansen. Groot respect heb ik voor de prestaties van onze jongens en met niet minder groot genoegen, constateer ik dat zich onder deze jon gens twee van onze beste cricketers bevinden, welke toevallig ook als internationaal in den wedstrijd tegen Hongarije waren gekozen. En nu zou ik een stoute conclusie willen trekken: In dat cricket schijnt toch wel wat te zitten. Het is wel toevallig, dat de twee spelers, die zich gedurende den zomer fit houden met cricket, ook internationaal zijn geworden. Als ik het mis heb, critiek en klachten: Maasstraat 192. Hoe het ook zij: Ajax sta pal, onderschat je laatste tegenstanders; niet. YRREF 170

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 26