Jeugd-voeib alfliisen. Zondag 12 Februari. Onze vriend en collega, Piet van Os, is somber gestemd.... De slechte resultaten van onze jeugdelftallen in den laatsten tijd toevalligerwijze eindigden de hem toegewezen matches steeds in Ajax-nederlagen hebben hem zwartgallig gemaakt. En het door hem medegemaakte zooals hij het noemt „Weesper- drama", deed de deur dicht. Hij stelt nu voor, geïnspireerd door Gustave Aimard's boek „Het Opperhoofd der Ancas" om voortaan de leden der jeugdcommissie naar den naam „De Broeders der som bere harten" te laten luisteren. Inderdaad, een zeer toepasselijke naam, maar wij voor ons per soonlijk voelen niets voor titels met een pessimistisch tintje. Somber heid zij verre van ons, integendeel, wij voelen veel meer voor het gulden devies „Zoek de zon op". „Come on, Old Pete"achter de wolken schijnt toch de zon...., of zooals wij tegenwoordig zinyen: „Morgen gaat het beter" (wat natuurlijk erg rekbaar is). Ondertusschen hebben onze jongens het in Weesp leelijk laten lig gen. Junioren 3 verspeelden door een 42 nederlaag de kans op een ongeslagen kampioenschap, terwijl het tweede adspiranten-team in dezelfde Metropolis met 40 een pak slaag kreeg. De nederlaag der Junioren valt ons erg tegen, temeer daar Rapiditas in ons home met 120 werd verslagen. Voor de rust, met den storm in den rug, wilde het al niet erg vlotten. Wel scoorde Ajax drie goals, waarvan er één ten onrechte werd afgekeurd, maar met wat meer overleg, had de voorsprong 4 of 50 kunnen zijn. Na de doelwisseling gelukte het Rapiditas al spoedig om gelijk te maken en van dat moment af was het met Ajax mis. Als een zeepbel spatte onze ploeg uiteen en het heeft Rapiditas verder weinig moeite gekost om den oogst binnen te halen. Aan captain van Heusden en Eichelsheim heeft het niet ge legen; die twee knapen hebben gewerkt als Trakehners, maar over de rest zijn wij niet erg enthousiast. Hagen en Dapper waren heden al zeer slecht gedisponeerd, terwijl Jansen ook zijn „jour" niet had. Van de voorhoede ging vrijwel niets uit. Neve was bepaald zwak, terwijl Stam alleen na de rust iets presteerde. Schmitz bezit te weinig fighting-spirit en loopt er af en toe bij, of de zaak hem geen duit aangaat. Een weinig meer vechtlust kan geen kwaad, boy! v. d. Meu- len werkte wel hard, doch had, doordat hij alles alléén wilde doen, maar matig succes. Van Moos ging eveneens weinig uit. Hij is wel snel, maar de schietkunst is voor hem nog een groot vraagteeken. Op ons veld staat een groot wit bord, speciaal opgesteld voor hen, die niet in staat zijn om den bal de goede richting te geven. Jack wijst ook hier den weg! Mischien iets voor jou, Moos?.Invaller Barkema (Hordijk was absent) bracht er ook al weinig van terecht en zoo kreeg Ajax 3 zijn eerste nederlaag te slikken. Laat het de laatste zijn, vrienden! 166

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 22