Sportmagazijn EILERS Een ondankbare taak. KALVERSTRAAT 43 - TEL. 35543 Het beste adres voor alle SPORT-ARTIKELEN Het Nederlandsch elftal heeft een schitterenden wedstrijd gespeeld tegen de sterke Hongaarsche profs en, tot uitbundige vreugde van gansch voetballievend Nederland, een verdiende overwinning be haald. Jammer genoeg kon ik van dezen historischen kamp geen getuige zijn, zoodat ik mij om er meer van te weten moest laten voorlichten door de kranten. Nu, charmante lezeressen en sportieve lezers, het was een onverdeeld genoegen kennis te nemen van de uitvoerige, met groote deskundigheid geschreven verslagen, die met verbluffende eenstemmigheid gewaagden van de geestdrift, het uit houdingsvermogen en de technische bekwaamheden van onze elf. Wij kunnen weer vertrouwen hebben in de nationale ploeg, dat is het mooiste resultaat van den laatsten Februari-Zondag. Bij het doorlezen van de verschillende reportages heeft mij echter één bijzonderheid zeer gefrappeerd. In de tot mijn beschikking staan de bladen is men er algemeen van overtuigd, dat onze mid-voor, Vente, de minst sterke speler was van de voorhoede. Wel maakte hij 2 doelpunten, maar het hadden er véél meer kunnen zijn. ,,De toe schouwers zaten soms te rillen van emotie, zóó opgelegd waren de kansen door zijn mede-spelers geboden" las ik in een bepaalde krant. Het pleit dus niet voor de productiviteit van den mid-voor, dat daar van slechts 2 werden benut. Ik ben toen eens gaan uitrekenen hoe veel goals Vente ongeveer had moeten maken, om op één lijn te worden gesteld met b.v. 'n Drager of 'n Caldenhoven. Wat is véél meer dan 2? Laat ik niet overdrijven en zeggen 4. Had Vente dus 2 plus 4 6 maal gescoord, dan zou hij pas voldoende zijn geweest; immers een voorhoedespeler, die alleen van dood-gemakke- lijke kansen profiteert is niets buitengewoons. Er moeten dus nog een paar doelpunten bij komen, wil hij op één hoogte geplaatst kun nen worden met de zooeven genoemde sterren. Weer ben ik aan den gierigen kant, als ik er slechts 2 aan toevoeg. We komen dan op 8 goals. Maar dan zijn we er nog niet. Alle recensenten zijn er natuur lijk van op de hoogte en hebben er in hun kritiek dus rekening mee gehouden, dat Vente van de Technische Commissie het consigne heeft gekregen: vóór de rust het maken van doelpunten te verwaarloozen en alleen verwarring te stichten in de vijandelijke verdediging. Vente heeft zich, naar het oordeel van den heer Herberts, vrij goed van die opdracht gekweten. Van die 8 goals zouden er dus na de rust 7 ge maakt moeten zijn. Stelt U zich nu eens voor, geacht rood-wit audi torium, dat Vente zeer goed was geweest en hij ook vóór de rust tot taak had gekregen: schiet er maar op los! VOORNE VAN PUTTEN. Ajaxieden genieten 10 pCt. reductie, op vertoon diploma 158

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 14