Ons Jaarlijksche Paasch-tournooi. Van de Redactie. Zooals men misschien reeds vernomen heeft, staat het thans al vast, wie de deelnemers zullen zijn aan het jaarlijksche Paasch- tournooi, dat wij gezamenlijk met Blauw-Wit organiseeren. Tegen standers van Blauw-Wit en Ajax zullen n.l. zijn de Engelsche club Laytonstone F.C. en de Belgische vereeniging F.C. Mechelen. Wij kunnen wel aannemen, dat met het uitnoodigen van deze ver- eenigingen een goede greep gedaan is. De Engelschen immers ama teurs vormen een sterke ploeg, die in eigen land een zeer goede reputatie geniet. In de Isthmian-league, waarin gespeeld wordt, werd het vorige jaar het kampioenschap behaald, terwijl de voorsprong op de naaste concurrenten dit seizoen thans reeds zóó groot is, dat wij deze Engelschen, als zij over eenigen tijd bij ons zullen spelen, waarschijnlijk als de nieuwe kampioen kunnen begroeten. F.C. Mechelen is de club, die dit jaar voor een der grootste ver rassingen in de Belgische eere-afdeeling heeft gezorgd. Aan het be gin van het seizoen had men deze ploeg een zeer bescheiden rol toegedacht, maar vanaf den eersten wedstrijd werd tegen alle ver wachtingen in zóó goed gespeeld, dat Mechelen vrijwel de eenige bedreiging voor de a.s. kampioenen, Beerschot, vormde. Mechelen was het dan ook, dat den goeden vorm tot het einde van het seizoen dus tot nu toe handhaafde, zoodat de Belgen in het Paasch- tournooi zeker evenmin tevreden zullen zijn met een bescheiden rol. Zooals men weet wordt er op den eersten Paaschdag op het Ajax- veld, den dag er na in het Olympische Stadion gespeeld. Wederom weten we nog niet, wanneer het volgende nummer van ons blad zal verschijnen .Onze geregelde medewerkers zullen wij nog wel nader bericht sturen, doch de andere scribenten verzoeken we vriendelijk, indien zij een bijdrage voor ons hebben, dit maar in te sturen. Optimistisch als we zijn, gelooven we niet ver mis te zijn, als we denken op 1 April ('t is heusch geen mop) uit te komen.... want op 2 April begint waarschijnlijk de kampioens-competitie! De copy voor dat nummer zou dan uiterlijk Maandagavond 27 Maart aan het redactie-adres afgeleverd moeten zijn. niet gevonden.... ze hebben het aan een smid gevraagd, een hoef ijzer mot je vinde.Da's voor een k'nijn niet noodig." Ah! Vader kent dat konijn het lappenbeest, dat telkens weer wordt meegenomen en dat in die Ajax-adspiranten-goal als een kost baar reliqui wordt bewaard, het konijn, dat moef hangen om.geluk te brengen. Doe geen poging de jongens dat geluk-geloof te ontne men. Hun konijn is echt; niemand minder dat het meisje van Blom- vliet heeft het.... gekocht. Als dat geen geluk brengt! Als ze eerst maar weer eens spelen! Met een ernstig gezicht doen ze hun best, je tot hun meening over te halen, maar.... met dat zelfde ernstige ge zicht vragen ze even later den wèl-gespeeld-hebbende adspirantjes: „M'neer.... mag ik uw handteekening?" Vader grinnikt er nog over, als hij heelemaal alleen in z'n eentje naar huis teruggaat. Zoon lief is achter gebleven hij had er zoo'n idee van, dat de keeper van 't zooveelste niet zou komen.... dan kon-ie invallen! VLINDER. 157

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 13