Indrukken van een vader. Als vader van een vurigen Ajax-adspirant ben je nog lang niet gelukkig. Natuurlijk: je hebt het aan je zelf te wijten.. zélf heb je dien tegen alles-en-nog-wat-trappenden knul tot Ajax-lid gebombar deerd en nu.nu gaat je heerlijke Zondagmorgenrust eraan, nu moet je eiken Zondag weer beloven, dat je heusch en heusch naar de verrichtingen van „zijn" elftal zal komen kijken. „De vaders komen altijd u blijft maar weg.... de vader van Dikkie neemt ons zelfs met z'n auto mee.... u komt niet eens!" Vader heeft door de week meer te doen, vader stelt z'n rustige Zondagochtenden zoo héél erg op prijs. Was het Beets niet, die ver klaarde, dat het bed warm de mensch lui was, dat het water in de lampetkan wel eris bevroren kon zijn?.... Gij, verwende bezoeker van de overdekte, wilt ge nog lezen van de verrichting, de verwachtingen van het jongste Ajax-team, van de knapen, die kampioens-aspiraties hebben.... in hun afdeeling? De vader van één hunner is z'n zooveelste belofte eindelijk nagekomen: met twee jassen aan is hij naar de Kruislaan gesukkerd. Het water in de lampetkan was niet bevroren, maar het regenwater striemt hem nu met forsche vlagen in 't gezicht.... De vroegte wint: de lagere elftallen spelen, naar vader's begrip van Zondagochtenden vóór dag en voor dauw. Maar het dauwt wel heel zwaar.... Zoonlief is al veel vroeger vertrokken. De jonge man had haast om te gaan spelen. Bij den sigarenwinkel op den hoek is hij gaan kijken, of het terrein goedgekeurd was en dansend van vreugde is hij teruggekomen. „Eindelijk goed nu zal 't dan toch gebeuren. In December, met het mooiste weer van de wereld, leggen ze de competitie stil en daarna keuren ze maar af.... In tien weken hebben we niet gespeeld" En nu spelen ze nog niet! De scheidsrechter kwam, keek en keurde het terrein af. Het kan ook ziin, dat de arbiter het weer afkeurde. In elk geval: vader geeft den man schoon gelijk. Is het dan misschien in December mogelijk geweest, dit is geen weer om te voetballen, al zijn alle jeugdige enthousiasten nog zoo verontwaardigd. Vader is over een heel smal plankje naar een ander terrein gekomen, waar nog wél een modderballet gegeven wordt. Daar vindt hij natuur lijk zoon met z'n kornuiten, die luid een ander Ajax-adspiranten- elftal van gratis advies dienen. Hij ziet er ook wat vaders, maar 't zijn er lang geen elf! Voetbal is.... voetbal. Al zit je dan niet op een overdekte tribune je kijkt! Over vijf, zes jaar zullen deze jongens misschien in het eerste spelen. Nu reeds kan je de ras-spelers er uit pikken.... al ben je geen Reynolds of elftalcommissielid. Met dit weer vormen wij, grooten, eigenlijk een zielig stel toeschou wers menschen, die zich gewillig nat laten regenen die straks met dikke modderkluiten aan de schoenen zullen thuiskomen.... En toch. Toch is het aardig, zoo'n enthousiasten jongenswedstrijd bij te wo nen. Vechten en sjouwen en modderen ze niet met evenveel mis schien nog met méér enthousiasme voor de rood-witte kleuren dan de grooten? Er is muziek ook: er komt iemand langs met een koffergramofoon, waarop een plaat zachtkens ruischt. Hij vertelt niet, wie hem de platen leverde, hij gaat dadelijk door als hij z'n plak te pakken heeft.... „Die goosers hebben een hoefijzer in d'r goal," zegt een der niet- spelende adspiranten. ,,'t Brengt toch geen geluk ze hebben het 156

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 12