Ik houd van Ajax 1 Het is begrijpelijk, dat men te Amsterdam weer in een blijde stem ming geraakt is door de prachtige resultaten door Ajax behaald. Uit alles, wat men sedert Zondag-namiddag hoort, blijkt toch wel duidelijk hoe sportief Amsterdam Ajax een warm hart toedraagt. Kan het ook anders! Al zoo vaak dwongen de prestaties van de Meerclub respect af en in tal van kampioenswedstrijden kreeg het Amsterdam- sche sportpubliek volop reden tot juichen door Ajax. Des te grooter was de teleurstelling, toen Ajax in den aanvang van het seizoen be neden de verwachtingen en eveneens beneden haar werkelijk kunnen bleef en toen volgden te Rotterdam tegen Feijenoord en te 's-Graven- hage tegen V.U.C. wedstrijden, die met 10 verloren gingen en die even goed een omgekeerd resultaat hadden kunnen opleveren. Maar de beroemde eindspurt van Ajax deed de kans herleven en eerst recht de prachtige 50 zege op de groote rivale Feijenoord. De vreugde over die daverende zege werd echter eenigszins verstoord door het besef, dat zelfs die overwinning nog geen kampioenschap beteekende. De duizenden Ajax-aanhangers hoopten wel, maar zij vreesden evenzeer! Vooral omdat Ajax de kans niet meer in eigen hand had. Maar j.l. Zondag is de sportieve gerechtigheid verschenen in den vorm van een nederlaag van Feijenoord en mede dank zij het fraaie succes van Ajax te Velsen, heeft Ajax haar lot thans weer in eigen hand. Merkwaardig, zooals men thans overal weer meeleeft met de rood- witten. De spanning, die nog heerschen blijft, doet de belangstelling nog gestadig stijgen, de belangstelling beteekent sympathie. Een groote appreciatie voor hetgeen Ajax in dit seizoen tot dusverre pres teerde. Men hoort het allerwegen, al wordt het niet zoo letterlijk ge zegd: Ik houd van Ajax! Zóó is het ook: Amsterdam houdt van Ajax. Moge het competitie-besluit ons de vreugde brengen, die we als Amsterdammers en vrienden van Ajax zoo zeer begeeren! J. H. gereserveerde gedeelte zitten. Uitverkocht echter! Hoe bestaat het, zou Buziau zeggen; het bestond echter wel, en hier ook heel veel aardige, prettige menschen, wiens functie ik bij Ajax vooralsnog niet vermocht te bepalen. Al zwervende op het terrein terecht gekomen, en even met Theo Brockmann gesproken, toen deze echter vijf cigaretten opgegeten had, ben ik maar weg gegaan; het is trouwens niet netjes iemand onder het eten te storen. Met Jack Reynolds was heelemaal niet te praten, die voelt zich eerst safe, als Ajax vijf doelpunten voorstaat. U ziet dus: een hoop gezwerf en tegenslag, waaruit U natuurlijk zult concludeeren, dat ik een onprettigen middag heb gehad. Laat ik U echter verklappen, dat het een moord-dag is geworden: met 21 hebben onze jongens gewonnen, en het kan me heusch niets schelen, als ik tijdens de kampioenswedstrijden weer moet gaan zwer ven, op voorwaarde natuurlijk, dat de resultaten hetzelfde blijven. Even mijn hartelijke gelukwenschen aan Wim Anderiesen. Zeg Wim, je bent nu voetbal Minister-President geworden, zorg als captain nog voor een serie overwinningen van het soort als tegen Hongarije. Ook mijn gelukwenschen aan zijn Ministers, Schubert en Blomvliet; Jan en Henk, nog vele jaren oranje vertegenwoordigers, ik neem er vast eentje op. Jammer genoeg zal ik bovengenoemde spelers niet op onze soiree ontmoeten, daar ze dan reeds in België vertoeven. Onze andere leden roep ik echter vast een tot ziens op ons feest toe. So long. JAMES. 155

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 11