SPELER X. SPELER BEEN. Zuiver natrappen. Na waarschuwing hiervoor brutaal tegen den scheidsrech ter. Na uit het veld sturen een ze kere beweging op het voorhoofd tegen den scheidsrechter. Totaal: vier wedstrijden schor sing. Strepen we in deze beide optelsommetjes dezelfde feiten tegen elkaar weg waarbij we dan aan zullen nemen, wat niet zoo is, dat de eerste overtreding dezelfde is dan zien we, dat een waarschuwing van den scheidsrechter, plus een brutale opmerking tegen hem, plus een zekere aanduiding die niet voor misverstand vatbaar isniet Strafbaar is! We zullen ons er wel voor wachten dit in vollen ernst te beweren, maar uit deze twee kwesties kan men toch duidelijk zien hoe eigen aardig het soms met de rechtspraak in den bond gesteld is. Waar nog bij komt, dat de eene scheidsrechter een speler voor iets, wat hij alleen natrappen noemt, doch wat het in werkelijkheid niet was, terstond het veld uitstuurt, een ander in geval van werkelijk natrap pen zie speler X slechts met een waarschuwing straft, terwijl een derde zie Mijnders alleen maar een vrijen schop geeft. Les voor de toekomst. Des te meer is deze geheele kwestie te betreuren, omdat wij van oordeel zijn, dat dergelijke gevallen zich in de toekomst nog veel- vuldiger kunnen voordoen. Onze spelers in de eerste plaats weten hoe alle clubs haar uiterste best doen juist tegen ons en Feijenoord te winnen. Behalve, dat wij het om die reden dus al veel zwaarder hebben en steeds hadden dan andere vereenigingen, blijft de kans op gewonde spelers ook altijd grooter. Ondanks de fraaie resul taten van de laatste weken behoeven we niet te verbloemen, dat we in andere jaren wel eens sterkere, vooral technisch betere elftallen hebben gehad, dan nu en die teams konden door hun technische meerderheid toch nog steeds alle concurrenten de baas, hoe fanatiek de tegenstand vaak ook was. Nu is het echter wat anders gesteld, daar ons eerste elftal spel- technisch wat zwakker dan vroeger meer moeite heeft om te win nen, dan in voorgaande jaren. Thans gaat het wel eens hard tegen hard, niet uit zucht om op deze manier een wedstrijd te winnen, maar zuiver uit lijfsbehoud. Het is dan ook nimmer Ajax, dat met het for- schere spel begint. Men moet ons goed begrijpen: we houden hier natuurlijk geen plei dooi voor hard spel, integendeel! Slechts sluiten wij niet de oogen voor de nuchtere feiten, die aantoonen, dat waar vroeger onze spe lers maling hadden aan het harde tegenspel doordat zij toch veel sterker waren en dus uiteindelijk zegevierden, de spelers nu niet meer zóó uitblinkend er eerder toe overgaan zich in de persoon lijke lijf-aan-lijf-duels te wagen. En Been is er het bewijs voor, dat er dan onschuldige slachtoffers kunnen vallen! Ook daarom moeten wij allen er voor zorgen, ons oude Ajax-spel zoo vlug mogelijk terug te krijgen, het spel, dat ons de wapenen ver schafte allen tegenstand ook het meest harde en ruwe te breken op een wijze, het mooie voetbalspel het meest waardig. Daarom, ver mijdt van dit moment af het hard-tegen-hard zooveel mogelijk: Ons mooie spel vol frisch bekoren Te spelen in 't Rood en Wit, Dat zij ons jaren nog beschoren Vol geest, animo en pit. Zóó was het twintig jaar geleden, toen ons clublied werd geboren, laat het thans nog zoo zijn! Als reflex-beweging zijn been van achteren opgetild. Totaal: vier wedstrijden schor sing.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 7