Crilieke momenten. N.V. De Nederlandsche Lloyd Ongevallen Heerengracht 260-266 AMSTERDAM Ongevallen- en Ziekteverzekering Automobiel en Wettelijke Aansprakelijkheid Neen, het boterde niet tusschen beide elftallen. Van het begin- signaal af was het voor den aandachtigen toeschouwer duidelijk waarneembaar, dat de strijd leverende ploegen iets tegen elkaar hadden. Vooral de mid-voor van de ééne club en de spil van de andere speelden een verbeten partijtje. Waar de centervoor was, ver bleef eveneens de mid-half. Als de één 'n pas zijwaarts maakte, deed de ander het ook en, geloof me, zonder veel lijf-aan-lijf-werk ging dit niet. Dat was geen schaduwen meer wat de spil-in-kwestie deed, het was totaal verduisteren. De scheidsrechter moest wel overal oogen hebben om alle openlijke en bedekte zonden tegen regel 9 te kunnen constateeren. De arbiter begreep er niets van. Waarom kleefde die spil zoo aan dien middenvoor, zoo'n Bakhuys was die toch niet! En kans op de bovenste of onderste plaats was voor beide rivalen uitgesloten. Ik ben echter volledig op de hoogte en daarom zal ik het U vertellen. Het was met dien spil en dien centervoor eigenaardig gesteld; zij waren n.l. broers, bloedeigen broers, zooals alleen zoons van één en hetzelfde ouderpaar kunnen zijn. Hoe kwamen nu die twee zoo na verwante knapen in twee verschillende vereenigingen, zult U vra gen. Luister, lezer! Jaren lang waren zij de verknochte leden en steun pilaren van een bloeiende buurtclub, steeds tezamen optrekkend naar eiken tegenstander. Maar het gebruik, of zoo U wilt het mis bruik, door den één van de kicks van den ander had een geweldige ruzie en later, toen de meisjes er zich mee gingen bemoeien, een vol slagen breuk tengevolge. De centervoor liep over naar den vijand en zijn broer heeft hem dit nooit vergeven. Naarmate de wedstrijd vorderde, nam de animositeit toe. Ontel bare malen moest de scheidsrechter ingrijpen. Dit kon natuurlijk niet zoo doorgaan. En jawel, toen de spil op een gegeven oogenblik niet reglementair zijn gram kon halen, trapte hij het broederlijk voorwerp van zijn toorn royaal na. Bijna op hetzelfde moment snerpte het fluitje, werd de arm der gerechtigheid opgeheven en klonken streng de woorden: „U gaat het veld uit!".... Met 'n: „friendeluk bedankt names de feescommissie" nam onze deliquent afscheid van den referee en ging den weg der schande. Hij keerde echter nog even op zijn schreden terug en wendde zich voor het laatst tot zijn broer, dien hij met dreigend vingergebaar en met wraaklust in de oogen toebeet: „en jou fin-ik fenavond in ut nest wel!" VOORNE VAN PUTTEN. 143

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 31