Some Senses and some Nonsenses Door afwezigheid en dergelijke een tijdje als schrijver uit de circu latie geweest, waarvoor m'n excuse's. Ik had eigenlijk tot het kam pioensnummer willen wachten, maar nu alles zoo goed gaat en de stemming onder al wat Rood-Wit voelt zoo prima is, voel ik mij ge dwongen voor de big-match tegen V.U.C. reeds mijn stem te laten hooren. Een vriend uit Amerika over; en hoewel geenerlei interesse voor King Soccer, heb ik hem toch maar meegenomen naar AjaxFeijen- oord. Als goed Yank wedde hij op alles en nog wat, en voor we aan het veld waren was ik reeds een paar guldentjes lichter, daar agent te paard een even nummer op zijn kraag had, en mijnheer aan het loket wel een bril op had (hier had ik twee tegen één), dingen die ik tegen gehouden had. Tijdens match mijn vriend zien veranderen tot uitbundig voetbalenthousiast, die op de banken een Indianendans poogde te plegen. Als tegenprestatie noodigde hij mij uit voor een rugby-wedstrijd in New York; ik heb het natuurlijk aangenomen, weet alleen nog niet zeker of dit inclusief reis- en verblijfkosten is. A propos, ook nog een guldentje aan Ajax verloren,- hij had n.l. een overwinning gekregen; dat dit mijn best besteede gulden is ge weest, en dat ik er zoo nog een paar hoop te verliezen, is zoo vast als een huis. Ik zei:_j,Miepie„ neem nog een Voorburgje," maar Miepie nam liever een cocktail. Niet omdat ze dat zoo lekker vindt, maar wel omdat het met surprise's is, en ze vind poppetjes zoo leuk. Toen Miepie jarig was, dacht ik handig te zijn en heb haar 2 poppen gegeven, sinds dien is het uit tusschen ons. Hiermee wil ik aantoonen, dat vrouwen onverstandig zijn. Als een man trek in een biertje heeft, laat hij zich vast niet strikken voor een whiskey, enkel en alleen omdat hij er een vlieger of een hoepel bij krijgt. Dat mannen toch ook fouten maken, blijkt wel uit het feit, dat een kennns van mij een verloving met mijn gewezen Miepie heeft gepleegd, met alle risico's daaraan verbonden. Een en ander heeft natuurlijk weinig met voetbal uitstaande, doch ik wil alleen maar even aantoonen, dat iedere theorie grauw is; menschen, die steeds beweerden, dat Ajax kansloos was, hebben het mis gehad. En als U nu denkt, dat wij V.U.C. (dat zoo langzamerhand alle kampioenspretendenten aan het „killen" is) zoo dankbaar zijn, dat die Hagenaars nu een kans hebben in ons Stadion, dan heeft U het weer mis. Alleen verwachten wij, dat de Hagenaars na hun neder laag in Amsterdam, weer rustig aan het reuzen dooden slaan. Als ik het nu maar niet mis heb, want zooals ik zei, iedere theorie.... Als twee menschen een politiek gesprek voeren, dan zijn ze in debat en trachten ze moeilijkheden op te lossen. Dit is natuurlijk slechts één soort moeilijkheden en zoo zijn er duizenden. Wie heeft de moeilijkheden geschapen? Uw hond, Uw kat, misschien de kanarie van Uw opoe? Niets daarvan, moeilijkheden komen van onze voorouders, van onze vrienden en kennissen, maar ook van U zelf en van mij. (Simpel niet waar, we fokken ze zelf!) Nu zijn er menschen, die voetbal op Zon dag graag af zouden schaffen, gelukkig zijn er echter meer voorstan ders van sport en gezondheid, zoodat we nog spelen. U ziet: de moei lijkheid is er echter, en onze tegenstanders slapen niet. Nu hoor je overal van spelverruwing, inmenging van politie, van clubbestuurderen, ja, zelfs rechters komen er door in het geweer, en wat is het resultaat van dit alles? Een Tweede Kamerlid acht de 114

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 2