Van de Redactie. Zondag k Februari. Vandaag een rouw-verslag van mijn collega Piet van Os. Deze heer n.l. als afgevaardigde van de ^eugd-commissie bij the big match AjaxBlauw-Wit Junioren present en.... een sof- dag gehad. Toen de match begon stond Ajax met één punt voorsprong ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst en Blauw-Wit op de tweede plaats. Bij het eindsignaal was Ajax én de eerste plaats kwijt én de nul onder het hoofd „verloren wedstrijden" was weg. Blauw-Wit had ons met 63 nog wel de eerste nederlaag toegebracht. Een bittere pil! Als een tornado ging Blauw-Wit van start en voordat Ajax goed en wel besefte wat er aan de hand was, had onze doel man al tweemaal het nakijken gehad. Hoofdoorzaak.... onbenullig spel van onze achterhoede, den keeper incluis. Eén der Blauw-Witters scheen de weelde van een twee-nul voorsprong niet te kunnen ver dragen en gaf een penalty weg, welke van Stoffelen prompt benutte. Bij Ajax herleefde de hoop, doch twee razende Blauw-Wit uitvallen, sloegen die hoop, alsmede onze kans op een ongeslagen kampioen schap aan diggelen. Wel wist van Stoffelen nogmaals het net te vin den, doch de Blauw-Wit-achterhoede, met den doelman aan het hoofd, verdedigde zóó fanatiek, dat het langzamerhand duidelijk werd, dat Ajax hier zijn Waterloo zou vinden. Na de rust hebben onze jongens, steeds in de meerderheid zijnde, hemel en aarde bewogen om gelijk te komen, doch het heeft niet mo gen zijn. Blauw-Wit slaagde er zelfs nog in tweemaal te scoren en daar Ajax er nog slechts éénmaal in slaagde een doelpunt te fabri- ceeren, kwam met een 63 nederlaag, het voor ons zoo trieste einde. Over de spelers nog het volgende: Keizer zeer slecht. De Weert voor de rust zoo, zoo, daarna zeer goed. Hyman kon op het modder- veld niet uit den weg komen, een euvel, waar trouwens de geheele middenlinie aan mank ging. Aan de voorhoede heeft het niet gelegen, doch de beroemde pechduivel speelde in onze aanvalslinie als zesde man en dan wordt doelpunten maken een kunst, die zelfs de beste voetballer niet verstaat. Hoe het echter ook zij, onze kans op het kampioenschap is door die ééne nederlaag voor 90 pCt. verkeken, doch als Blauw-Wit zoo vriendelijk wil zijn om hier of daar een veer te laten, dan krijgt Piet van Os misschien toch nog gelijk. Hij beweert n.l., dat op een behoorlijk veld Ajax had gewonnen. Wij deelen zijn meening niet, want volgens ons had Blauw-Wit net zooveel last van het slechte terrein als Ajax. Maarals het op een beslissings match uitdraait, dan hopen wij, dat je gelijk krijgt, Piet! Verder vandaag nog een paar doelpunten de wereld in zien schop pen. Junioren 3 verpletterden A.D.W. met 120, terwijl Adspiranten k het adspiranten-elftal van deze vereeniging met 60 in de modder deed bijten. „Aanhouden doet winnen", luidt naar wij meenen, de naam van deze club.... Als zij nu maar goed aanhouden, dan zullen de prestaties op het voetbalveld wel beter worden. Adspiranten 3 deden eveneens goed werk en versloegen Funen op eigen terrein met 21. En hiermede zijn wij weder aan het einde van deze Ajax- scribbles. So long! BROWN. Daar het verdere programma nog niet bekend is, weten we niet preciés, wanneer het volgende clubblad verschijnt. We verzoeken daarom onzen medewerkers vriendelijk hun copy aan het redactie adres te willen afleveren uiterlijk den Maandag vóór den eerstvol- genden thuiswedstrijd van Ajax; zeer waarschijnlijk zal dat dan Maandag 6 Maart zijn, daar we vermoeden dat op Zondag 12 Maart AjaxR.F.C. wordt gespeeld. 140

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 28