J eugd-voeibalf litsen Zondag 22 Januari. Je bent kampioen, of je bent het nietzoo luidt schijnbaar nu het devies van ons tweede juniorenteam en Blauw wit heeft het aan den lijve ondervonden.... Elf gaten schoot de Ajax-stormlinie in het Blauw-Wit-net.tweemaal kreeg onze doel man het nakijken. Voila, het resultaat van het treffen tusschen rood- en blauw-wit. In het huis van kampioenen is het kwaad kersen etenwat U Feijenoordmaar om bij iemand op visite te komen en daar dan een beetje „vroolijke keuken" te gaan spelen is toch wel wat erg onbescheiden. „Bescheidenheid siert den mensch!".... zegt een oude spreuk. Maar er zijn heden ten dage weinig oude spreuken, die nog op geld doen, want.... er is in de wereld zoo het één en ander ver anderden waarom zou er dan op het voetbalveld ook niet wat veranderen? Neen, wij hebben maling aan oude spreuken, traditie en hoffelijkheid.... verloor voor het wereldkampioenschap ijshockey Joegoslavië niet met 240(Over hoffelijkheid op het sportveld gesproken!) Wij hebben maling aan onze tegenstanders.... het gaat om de punten.... en dan tabé sportiviteit! Dank U! zegt lachend de medicus en hij denkt even aan zijn rekeningen voor gekneusde enkels, beschadigde scheenbeenen, etcDank U!.... en leve de sportivi teit! Ondertusschen is ons tweede elftal nog steeds ongeslagen en wij hopen het te blijven.... maar een beetje bescheidenheid kan geen kwaad vrienden! Uit de adspiranten-voetbalwereld kunnen wij wederom geen vroolijk „hear my song" laten hooren. Integendeel, het begint zoo langzamer hand veel weg te krijgen van een „marcia funebre". Men oordeele! Ajax 1 verloor van Blauw-Wit met 31. Ajax 2 kreeg klop.... op eigen veld nog welvan D.W.S. met 50. Ajax 4 moest met 41 de meerderheid erkennen van Madjoe, terwijl Ajax 6 het tegen D.J.K. niet verder kon brengen dan een puntloos gelijk spel. Alleen Ajax 3 was een oase in deze nederlagen-woestijn en hield zoowaar Amstel met 60 er onder. Wij zouden bijna geneigd zijn te zeggen, „de uit zondering, die den regel bevestigt", maar zoo somber zijn wij nog niet. Dus kop op, vrienden!en beterschap! Zondag 29 Januari. Wij hebben vandaag een schok gekregen.... geen shellshockmaar een voetbalschok. Onze Junioren I, die bij den aanvang van het seizoen V.V.A. met liefst 111 een voetballesje gaven, konden het nu niet verder brengen dan een puntenverdeeling. Met 00 kwam het einde en dat, terwijl Ajax vrijwel den geheelen wedstrijd sterk in de meerderheid was geweest. Steeds zes man der tegenpartij voor het doel, een doelman, die werkelijk phenomenaal was.... en Ajax kon zonder overwinning naar huis gaan. Wij moch ten zelfs met het gelijke spel nog blij zijn, want op het laatste oogen- blik veroorzaakte één der onzen een penalty. De V.V.A.-er, die de straf in een doelpunt zou omzetten, was echter zoo vriendelijk om tegen den paal te schieten en zoo redde deze tegenstander ver moedelijk tot zijn spijt Ajax van zijn eerste nederlaag. Junioren 2 besloten de competitie met een bescheiden overwin ning op A.F.C. (20)zij hadden er zeker een „feeling" van gehad, dat wij over hun onbescheidenheid zouden schrijvenVoor de men- schen, die van cijfers houden, laten wij nog even den staat van dienst volgen: gesp. gew. gel. verl. Ajax 12 12 0 0 Respectabel, voorwaar! 138

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 26