Clubleven Verplaatst: TANDHEELKUNDIGE-PRACTIJK naar: Zuider Amstellaan 27 TeL 24812 Een organisatie als onze vereeniging goed op gang te houden kost vele zorgen en hoofdbrekens. De dagelijksche gang van zaken ver- eischt van de verschillende functionarissen voortdurend een zich bereid stellen tot handelen. Dat de organisatie in onze club zoo on merkbaar en vlot loopt, is te danken aan de overgave, waarmede velen op de hun gestelde plaatsen hun liefde voor Ajax toonen. Want hard wordt er in het winterseizoen gewerkt, moét er gewerkt worden om de groote machine op volle toeren te houden. Welhaast negen en dertig jaren heeft onze vereeniging steeds weer die vrienden weten te vinden, die door groote toewijding kracht en sportiviteit hebben weten te kweeken en leven en vreugde wisten te brengen in het vereenigingsleven. In deze werkingsfeer door groote geestdrift bezield wordt voortgebouwd aan het werk der voorgan gers, waarbij in de eerste plaats gestreefd wordt om goede clubleden te kweeken en een sterken vriendenband te bewaren. Juist het voetbalspel, een combinatiespel bij uitnemendheid, kan een spiegel zijn van de onderlinge verhoudingen, welke bij voor- en tegenslag tot uiting komen. Wanneer alles van een leien dakje gaat, is het niet moeilijk de goede gezindheid te bewaren, maar het stemt tot verheugenis, wanneer óók bij tegenslag geconstateerd kan wor den, dat in ons clubleven vaak het juiste woord gevonden kan worden om de prettige verhoudingen te bestendigen. De wisselwerking der goede stemming tusschen spelers en officials geeft als som de waardeering der sportiviteit van de club naar buiten. Maar van onze spelers wordt naar buiten meer verwacht. Niet alleen de werkelijke sportiviteit wordt door den buitenstander beoordeeld, óók het spelpeil, waarop een Ajax-elftal voetbal speelt, wordt aan dikwijls hooge eischen onderworpen. Op zichzelf is dit in de voetbal wereld een hooge onderscheiding, maar daarmede eischt het van de spelers om het hoogste kunnen te bereiken én te handhaven. Het spreekt voor zich, dat een zeker peil met het spelen van wed strijden alléén niet te bereiken is, hetwelk slechts behaald kan worden bij intensieve training. Van al onze spelers, van adspirant tot eerste elftalspeler toe, wordt de volle medewerking bij voortduring ge vraagd, willen zij het eervolle bezit van onzen goeden naam op anderen overdragen. Onze voetbalvereeniging heeft in de eerste plaats tot taak bij te dragen aan de lichamelijke opvoeding tot krach tige gezonde menschen. Individueel is dit mogelijk door geregeld te trainen. Collectief kan daarmede voor de vereeniging het hoogste worden bereikt. Het hoogst bereikbare móet voor iederen speler een aansporing zijn om het door oefenen zóóver te brengen. Onze ver eeniging telt voorbeelden té over van menschen, die het door training tot de hoogste trede der voetballadder gebracht hebben. Door het zijne bij te dragen, werkt ieder mede aan het behoud van een sterk clubleven. Aan iederen Ajacied Vergeet de training niet. d J. van G. B. NEERING - Van Woustraat 146 1 ELKEN WERKDAG: Van 11 P/2 uur behalve Dinsdags-morgens Donderdags van 9 P/guur Dinsdag- en Vrijdag-avond van 7—9 uur. Bij geen gehoor Tel. 53640 - Adres praktijk Molenkade 24 - Duivendrecht Gemeente Giro Amsterdam N 103 Postrekening 136876 136

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 24