Krabbeltjes over het 5e, 6e en 7e Het vijfde. Onze jongens hebben geen halve maatregelen genomen, want èn van D.W.V. 4 èn van Blauw-Wit 5 werd gewonnen. Een leelijke streep door de rekening was echter de nederlaag tegen D.W.S. 5; des te meer is dit spijtig, omdat de nederlaag geheel aan eigen schuld was te wijten. Maar daarover straks meer. Tegen D.W.V. 4 werd on danks enkele invallers en een felle koude met 42 gewonnen; een mooi resultaat om de D.W.V.-ers op eigen veld te kloppen. Persoonlijk was ik getuige van den wedstrijd tegen Blauw-Wit 5. Tot de laatste seconde is er fel gestreden en er was spanning te over. Met de rust stond het 20 voor Ajax, welke voorsprong, meer door zwak spel van de Blauw-Wit achterhoede, dan door goed spel van de Ajax-voorhoede werd verkregen. Eenige prachtige kansen gingen door slecht schieten verloren, terwijl de voorhoede in haar ge heel het spel te veel in de breedte speelde, in plaats van de vleugels meer aan het werk te zetten. Stuurman verviel weer in zijn oude fout door te veel te pingelen. De bal moet het werk doen, Klaas. Na de rust lukte het beter en diverse gevaarlijke, open aanvallen sticht ten verwarring in de Blauw-Wit achterhoede. Het was jammer, dat de Ajax-achterhoede eenige zwakke momenten had in deze periode, waarvan Blauw-Wit dankbaar gebruik maakte. Tien minuten voor het einde stond het 33 en wij hadden ons reeds met een gelijk spel verzoend, toen Van Laar het op zijn heupen kreeg. Na een goed aan gegeven bal, loste hij een schitterend schot juist onder de lat, waar mede hij den stand op 43 voor Ajax bracht. Het was wel zuur voor Blauw-Wit op het laatste oogenblik een gelijk spel te zien ontgaan. De linksback van Blauw-Wit kreeg stier-allures, welke spoedig door den scheidsrechter werden onderdrukt. En nu den wedstrijd tegen D.W.S. 5. Het is spoedig verteld. Voor de rust speelde Ajax met den feilen storm in den rug. Een miezerig en peuterig spelletje, veel te kort en onnoodig gepingel. Het was een kolfje naar de hand van D.W.S.: de heeren ruimden de zaak eiken keer met succes op. Rust 00. Na de rust had de eerste open aanval van D.W.S. reeds succes (10). Een fout in de Ajax-achterhoede en het was 20 voor D.W.S., weldra gevolgd door een derde doelpunt. Het einde kwam met een stand van 30 voor D.W.S. Het was een harde les, maar laten wij hopen, dat het een nuttige les is geweest. Het zesde. Als ik mij niet vergis, kunnen wij spoedig den tweeden kampioen der Ajax-teams begroeten; het zesde elftal n.l. heeft zulk een voorsprong op zijn concurrenten, dat het kampioenschap deze ploeg m.i. haast niet meer kan ontgaan. Maar.... het is voetbal en derhalve is alles mogelijk. Een ook bij dit elftal veel voorkomende fout is, dat het spel in de breedte wordt gespeeld, o.a. ook in den wedstrijd tegen S.D.S. 2. Pas toen de vleugels in de aanvallen werden betrokken, kwamen de doelpunten. De wedstrijd tegen W.M.C. 2 stond ook al in het teeken van te kort spel, terwijl bovendien enkele spelers zich te buiten gingen aan pingelen. Van Laar maakte de verdediging van W.M.C. het leven zuur door zijn felle aanvallen en hij smaakte het genoegen eenige goede doelpunten te scoren. Een keurig schot van Stoeltie had beter lot verdiend. Over het geheel genomen was het een vrij matige wed strijd. Den volgenden keer moet er uit een ander vaatje worden ge tapt, Tuylerianen! Eindstand 41 voor Ajax. Een excuus moge mis schien zijn, dat de harde wind afbreuk aan het spel deed. Het zevende. Het elftal van de ups and downs. Tegen de a.s. kam pioenen, Rombout 2, werd met 31 verloren, een niet slecht resul taat, gezien het feit, dat Rombout een uitstekende partij voetbal 134

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 22