LI DO Voor en na de vijf. Diner 1.75 VOOR. „Vrouw, late-me-opschiete.'t Is uitverkocht.... we komen weer gegarandeerd te laat!" „Heb je nou van die malle haast.... mankeert er nog maar aan, dat je de eerste bentMoet je zien, hoe die kerel je laat inschui ven.... haring in de tonzeker meer kaarten verkocht dan er plaatsen zijn.Ze voelen zich niet safe." „En nou net geschorst, meneernou netvoor den belang rijksten wedstrijdJe zou ze...." „Ze moesten die schettermuziek af zettenze moesten een treur- marsch opzetten." „Man, wat kan mijn dat nou schelen van wie die platen draaien." ,,'t Veld is niks.... weer een echte modderpoel.... daar blijven onze jongens in steken.... heeft Feijenoord voordeel van met z'n korte spelletje „Zou-en we niet dichter bij den uitgang gaan zitten?" „Schiet op met je reepen! 'k Lust nou geen chocola!" „Mot je ze op de staantribune zien inschuiven.... als vee naar de slachtbank „En Been. „Meneer! Praat me er niet vanJe zou ze!" NA. „Als je dat nog nooit heb meegemaakt.... Nog nooit?.... Nou, meneer, dan moeten u en mevrouw volgenden keer eens mee, als Ajax thuis speelt. Natuurlijkik betaal! Wij gaan trouw meneer.... eiken Zondag! We zorgen er voor, vroeg te zijn. Dat is zoo'n gezellige drukteje verveelt je geen seconde: allemaal leuke, vroolijke platen, niet vrouw? Ja, van His Master's Voice, Spui 6, die meneer zei het er bij. Nergens zoo gezellig meneer: een knus restaurant en als je op je plaats zit, kan je nog van alles krijgen: reepen en gevulde koeken.... wat u maar wil. Heel wat mooie, interessante wedstrijden hebben we al gezien. Als 't goed gaat en 't gaat altijd goed bij Ajax dan voel je je zoo één familiedan is er eendracht op de tribune. Er komen trouwens alleen maar prettige, goedwillende men- schen. 't Spel zelf.... dat is af meneerU moet rekenen, dat Ajax de beste club is, die er bestaat. Als er een niet kan meespelen ieder een is wel eens een keertje ziek, niet waar? dan beschikt de club over zóóveel goede reserve-spelers, dat je er niet eens erg in hebt, dat er een invaller meedoetzoo homogeenzoo af is dat spel, meneer. Maar een terreintje dan ook om te zoeneneen terrein als een biljartlaken! Dat Ajax-veld, u zou 't niet gelooven, maar pooit een spatje modder, al heeft het geplasregend!" „Aanneme!Nee, dat is allemaal voor mij.... Laat maar zitten, oberje mag ook wel eens een goeden dag hebben. Je weet het natuurlijk al? Wij hebben de vijf en zij hebben de nul!" VLINDER. óJeveel om op ie noemen 126

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 14