Team-spirit wint het van Hoogeschool-voetbal. VLOKKIE'S INDRUKKEN VAN AJAXFEIJENOORD OP ZONDAG 22 JANUARI 1939. Vijf-nul!! V ij f - n u 1 Daverende cijfers, die geen broodetende voetbalprofeet ooit zou hebben durven voorspellen. Des morgens begon het met het berichtje in het ochtendblad: „twee invallers" bij Ajax.en vele trouwe Ajax- supporters zonk de moed tot aan de voetzolen! Doch bij Wim Ande- riesen c.s. bleek, al direct na de eerste vijf minuten van dezen vol bravour gespeelden kamp, dat er iets erg dik in orde was. Er moet dan ook een luide of een stille afspraak geweest zijn tusschen de rood-witte representanten van dezen dag: overwinnen! En geen enkele onzer „dappere strijders fier en koen" zette den strijd in, dan met dat overweldigende élan, waarop wij vroegere jaren geabon neerd waren. Kort en goed: Feijenoord werd glad overdonderd en overspeeld en het beroemde hoogeschool-voetbal van Puck van Heel moest het afleggen tegen onze spirit plus onze eigen wetenschappe lijke kennis van het spel, die o.a. bij Wijngaarden op een manier voor den dag kwam, die voetbalkenners hebben doen genieten. Het is een zeldzaam aantrekkelijke wedstrijd geworden, ondanks de zware bespeelbaarheid van het veld. Ik heb den indruk, dat Feijenoord behalve aan ons brio-spel ook bleef vastkleven in den modder van Watergraafsmeer, die als oude getrouwe van Ajax ook dezen dag niet wenschte te ontbreken. Doch de terreingesteld heid is geenszins een excuus voor Puck en zijn mannen. Het zat ergens anders: de machine ging bij Feijenoord niet soepel, kon dat ook niet, omdat de olie der geestdrift mankeerde en stroefheid ver oorzaakte, den heelen wedstrijd door. Overigens moet mij van het hart, dat die enkele vleugjes van op leving bij Feijenoord, die wij dan toch nog konden zien, even zooveel bewijzen waren van het technisch-kunnen van deze ploeg. Wat een genoegen voor mij, dat ik, vóór mijn vertrek naar het buitenland, een zóó glorierijken dag dan toch nog heb kunnen meemaken. Het was in alle opzichten ouderwetsch-daverend! Daar stonden weer die popelende duizenden en wierpen hun scherts over eikaars hoofden, totdat de grillen van het bruine monster ze vastklemden in gespan nen aandacht. Arme Rotterdammers, arme schare supporters, die toe ters, vlaggen en herrie-makende ingrediënten stilletjes opgeborgen moesten houden. Doch gelukkige Mokelingen, die dansen, stampen en brullen kon den, omdat de eene goal na de andere achter van Male verdween. Het was wél ongelijk verdeeld en wél gingen vrouwe Fortuna en de Amsterdamsche Stedemaagd symbolisch gesproken arm in arm! Wat 'n gloriedag! Wim, je hebt je ploeg in dezen wedstrijd weer een voorbeeld gegeven, waaraan we nog langen tijd zullen terug denken en waarop ik lang zal kunnen teren. Indien je dit bezielende spel zoudt kunnen volhouden, zal geen enkele zege je ploeg meer ontgaan en dan.... hoor ik over enkele maanden misschien toch nog, dat de kampioensvlag geheschen is! Maar ook zonder dat is deze dag voor ons allemaal onvergetelijk. Ajax, het oude Ajax, kwam weer eens duchtig voor den dag en het verheugende daarbij is, dat 123

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 11