en zijn voorbeeld is het vaak geweest, dat zijn medespelers aan vuurde zich nog meer in te spannen. Aan een Ajaxied behoeven wij dit alles over Anderiesen feitelijk niet te vertellen: iedereen weet dat. Wim is immers in Ajax niet anders! Ziet hem in iederen wedstrijd, tegen welken tegenstander dan ook, zich tot het uiterste geven, blijven volhouden, totdat het tijd is, op deze wijze zich van zijn sportieve taak kwijtend. Als aan voerder is Anderiesen zeker niet gemakkelijk: zelf zich geheel in spannend door zijn werkkring wel eens onder vermoeiende omstandig heden eischt hij ook van zijn mede spelers de honderd procent. Een pret tig aanvoerder blijft Wim echter onder alle omstandigheden, daar hij er niet aan zal denken een speler minder prettige woorden naar het hoofd te slingeren. Is het altijd een lust Ande riesen aan het werk te zien, in den strijd tegen Feyenoord zal dit heele- maal het geval zijn, daar hij hier grooten technischen tegenstand zal ontmoeten. Maar hoe grooter de tegen stand, hoe beter Anderiesen zich van zijn taak zal kwijten. Eenige malen in het jaar naast el kaar spelend staan Anderiesen en van Heel dezen keer tegenover elkaar, hebben beiden andere belangen. Is van Heel in het Nederlandsche elftal reeds de werkelijke aanvoerder, in zijn club is hij dat nog meer, daar het spel van het Feyenoord-elftal heele- maal het stempel van v. Heel's spel draagt. Er zal waarschijnlijk op de Nederlandsche voetbalvelden geen speler rondloopen, die reeds zóólang in de eerste klasse speelt, als van Heel. Bijna al den tijd, dat Feyenoord's naam in de eerste klasse voorkomt, is van Heel ook van de partij. „Geen wonder dan, dat het spel van Feye noord geheel op dat van v. Heel ge baseerd is", zoo zal men zeggen. Deze opmerking is toch niet geheel juist, daar slechts werkelijk voetbalspel, spel waar iets in zit, spel met karak ter, zijn stempel op dat van een ge heel team kan drukken. Dat is o.a. de groote verdienste van v. Heel voor zijn club geweest. Boven dien heeft ook hij, hoe lang hij al mee loopt, nog een groote dosis eerzucht. Typeerend daarvoor is het volgende staaltje: Zooals bekend behaalde Feyenoord zijn overwinningen in het begin van het seizoen ongeveer alle met slechts één doelpunt verschil, ondanks het feit, dat de Rotterdammers in het veld steeds een groote meerderheid hadden. In het clubblad van Feyenoord nu verweet men dit aan niemand anders dan aan.... van Heel: „Hij speelde te lauw, te rustig, enz. en dat voorbeeld volgden de andere spelers na", zoo werd er geschreven. Pas was dit clubblad verschenen of Feyenoord moest naar Haarlem toe, den voor alle elftallen altijd lastigen wedstrijd. Voor Feyenoord Puck van Heel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 3