Anderiesen en van Heel. Twee steunpilaren hunner vereeniging. Niet alleen dat de ontmoeting tusschen Ajax en Feyenoord altijd een boeienden en spannenden strijd waarborgt met meestal zeer goed spel, maar met deze beide tegenstanders in het veld is men er ook altijd zeker van eenige uitblinkende Nederlandsche voetballers aan te treffen. Zoo ook met dezen wedstrijd, waarbij Feyenoord dit maal voor de meeste internationals zorgt. Wat het totaal aantal internationals betreft gaan wij echter nog steeds aan de spits: lever de Ajax n.l. niet minder dan 159 maal een speler voor het Neder- landsch elftal, Feyenoord deed dit 137 keer. Het treft echter al zeer toevallig, dat de beide aanvoerders, die allebei zoo héél veel voor hun elftal waard zijn, tevens steunpilaren van het Nederlandsche elftal zijn. Anderiesen droeg reeds 42 keer het Oranje-shirt, terwijl van Heel met 64 interlandwedstrijden Neder- landsch recordhouder is. Het is toch wel teekenend voor de klasse van beiden, dat zij op hun leeftijd zich nog steeds international kunnen noemen. Als het aan Wim Ande riesen persoonlijk ge legen had, zou dit ech ter niet meer het geval zijn. Reeds eenigen tijd terug heeft Wim den wensch te kennen ge geven zijn plaats in het Nederlandsch elf tal aan een ander over te doen, opdat hij zich voortaan geheel aan Ajax zou kunnen wij den. De heer Herberts c.s. waren echter de meening toegedaan, dat zij nog niet buiten An deriesen konden en derhalve deden zij een beroep op hem zich voorloopig nog be schikbaar te blijven stellen. Wim zou Wim niet zijn, indien hij dit beroep niet aangeno men had. Nog nooit heeft iemand vergeefs een beroep op hem ge daan! Zoo héél verwon derlijk zou het niet ge- weest zijn, als hij nu in het Nederlandsch elf- Wim Anderiesen ta^met wat minder enthousiasme gespeeld zou hebben. Maar neen, ook dat is niets voor hem! Wat enthousiasme betreft is Anderiesen zelfs nog een der vurigsten van het Oranje-team

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 2