De strijd om de eerste plaats. Es war einmal Nóg heeft van Heel een voorsprong in den strijd om de eerste plaats; zal Anderiesen dezen echter weten in te halen? (Dit cliché zoomede dat van v. Heel op pag. 95 werd ons welwillend door „De Feyencorder" in bruikleen afgestaan.) Er was eens een speler, die het niet erg vond eens een wed strijd voor het eerste gepasseerd te worden.... Er was eens een tribune, waarop geen menschen met vrijkaartjes zaten. Er was eens een voetbalprogramma, dat voor het geheele seizoen vastgesteld werd. Er was eens een persfotograaf, die beide speelhelften bij het goede doel zat. Er was eens een speler uit het eerste elftal, die nog nooit door handteekeningen-verzamelaars lastig gevallen was.... Er was eens een AjaxFeyenoord wedstrijd, die niet uitverkocht was. Er was eens een bestuurslid, dat nooit om vrijkaarten lastig ge vallen werd. Er was eens een doelpunt gemaakt, waarover alle toeschouwers zich verheugden.... Er was eens een Ajaxied, die zijn zoontje geen lid van Ajax liet worden. Er was eens een vrouw, die er werkelijk enthousiast over was, dat haar man iederen Zondag naar een wedstrijd van Ajax ging kijken. Er was eens een buitenspelgeval, waarover alle toeschouwers het eens waren. Er was eens een toeschouwer, die niet mopperde.... Er was eens een spelregel, dien iedereen kende.... Er was eens een scheidsrechter, die niet graag een belangrijken wedstrijd wilde fluiten.... Er was eens.... vult U zelf maar verder in! 1C9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 17