Verspreide berichten. JAN HOMMES. Betreffende Jan Hommes kunnen wij thans mededeelen, dat hij kort geleden uit zijn gipsomhulsel werd verlost. Het is te begrijpen, dat men, na een opsluiting van circa drie maanden, niet maar zoo één twee drie naar buiten stapt, doch verblijdend is het stellig te ver nemen, dat een en ander een normaal verloop heeft. De tijd moet hier, zooals vóór en na, het werk doen en wij wenschen onzen vriend van deze plaats van harte de rust en het geduld toe om de laatste etappe naar een algeheel en spoedig herstel met opgewekt heid en moed af te leggen. VERTREKKENDE AJACIEDEN. In de voortdurende wisseling van het leven staan wij thans voor een afscheid van drie Ajacieden. Allereerst namen wij Vrijdagavond 1.1. reeds afscheid van onzen donateur P. J. van Willigen, die voor IV2 jaar naar West-Indië in dienst van de B.P.M. vertrekt. Vervolgens wacht ons op 24 Januari a.s. het afscheid van Frits Schoevaart, wiens verlof verstreken is en die naar Insulinde terug keert. Wij hopen, dat hij gedurende zijn kortstondig verblijf in Hol land bemerkt zal hebben, dat zijn oude vrienden hem niet vergeten waren en dat een prettige herinnering aan dit verlof hem frissche krachten gegeven mogen hebben voor de hervatting van zijn arbeid. Tenslotte zal op 10 Februari a.s. het s.s. „Westland" van de Kon. Holl. Lloyd te Amsterdam onder zijn reizigers opnemen ons lid D. Knegt, ook bekend als „Vlokkie" etc. etc., één der eerste redac teuren en mede-oprichter van ons blad, die in Zuid-Amerika een be langrijk werk voor ons land gaat verrichten. Allen dezen vertrekkenden wenschen wij een goede reis en veel sucées, waaraan wij tevens het verzoek verbinden, ons van tijd tot tijd een enkel berichtje van hun indrukken te willen doen toekomen, waarvan zeker met belangstelling door de Ajaxvrienden door be middeling van ons blad kennis genomen zal worden. Voor alle zeker heid verzoeken wij het redactie-adres te willen noteeren. Tot weêr- ziens en nogmaals good luck. EERELID ALOFS IN ONS MIDDEN. Een bijzondere begroeting, waarover vele oudere Ajaxieden zich zullen verheugen, is die van het eerelid H. Alois, die in October 1912 naar Indië toog en onverwacht zijn oude club op den Zondag van AjaxEindhoven een bezoek bracht. Alofs speelde juist in het seizoen 1912/T3 voor Ajax 1. De groote ontwikkeling van zijn club kon hij slechts vanuit de verte volgen en het zou interessant zijn van hem in ons blad een vergelijking te mogen vernemen tusschen het toen malige eerste klasse-voetbal met het hedendaagsche. Een prettig ver lof in patria zij hem van hier toegewenscht. d. J. deze linie een zeer moeilijke puzzle te zijn. Trachten dit behendig- heidsvraagstuk op te lossen, jongelui! Adspiranten 3 verloren, niettegenstaande zij den geheelen wed strijd in de meerderheid waren, met 10 van Fit. Dus ook hier wist men den weg naar het doel niet te vinden. In het vervolg er maar een handleiding bij nemen, vrienden! Misschien helpt het. Adspiranten 5 hielden de eer op en klopten Stevo met 32 en dat, terwijl onze doelman niét was verschenen (hoe zit dat?). Wij waren nu gedwongen, om het met een geïmproviseerden doelverdediger te doen en, daar de reserves uitgeput waren, om met tien spelers in het veld te verschijnen. Lollig was het voor onze jongelui niet, maar het eindresultaat was er des te mooier om. BROWN. 105

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 13