De eerste kampioen is er. JEUGD-VOETBALFLITSEN. Zondag 15 Januari.... Koning Winter heeft met zijn trawanten den aftocht geblazen en zijn collega „Soccer" heeft weder het rijk alléén. Wij gaan weer voet ballen.... Schaatsenrijden en andere ijspret is wel aardig, maar voor den voetballer is er per slot van rekening toch maar één sport en dat is voetbal, punt. „Voetbal-verdwazing en slaven van het bruine vod", zegt smalend de anti-voetballer Misschien heeft hij gelijk! Maar toch...., als de ijspegels zijn gesmolten en de witte wereld is weer grauw.... Football everywhere!.... „Kan niet verstaan" lazen wij één dezer dagen in een dagblad.... Wij verstaan het ook niet. Wie wel?.... Achtung, Achtung!Wij presenteeren U het eerste kampioens elftal 1938/39 (Juniores 2). Ajax heeft de primeur. Hier komen de namen van hen, die aan tien matches genoeg hadden om als nummer één, ongeslagen, over de eindstreep te gaan. Donker Lobberegt Post Stroomberg Boonstoppel Bosboom Beumer Bloem Hoks Spet Bakker Met een 52 zege op de Meteoor werd het kampioenschap binnen gehaald en verdiend.... Als wij de uitslagen van de diverse, door dit elftal gespeelde wedstrijden nog eens bekijken, dan treffen wij overwinningen aan van 50, 62, 90 etc. Uitslagen, die o.i. aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Trouwens, in de match tegen de Meteoor ging het voor de rust weer van een leien dakje. Door goede doelpunten van Hoks, Spet en Bloem kan met een 40 voorsprong aan de tweede helft worden begonnen. Die voorsprong was volgens de meteorologen onder ons gezelschap wel noodig, want de Meteoor kreeg na de doelwisseling den storm in den rug. Doch de mannen van de meteorologie kregen ongelijk, want slechts tweemaal lieten de Meteoren hun zodiacaal licht schijnen en daar Bakker nog éénmaal als een vallende luchtsteen door de Meteoor-verdediging suisde, verlieten de jongens van captain Boon stoppel als kampioenen het strijdperk. Onze hulde en felicitaties!, knapen. Junioren I.... De lange rustperiode scheen dit elftal geen goed te hebben gedaan. In de match tegen A.F.C. ging het niet, zooals wij het vóór den ijstijd gewend waren. Er werd gespeeld, vooral voor de rust, met een flegma, dat bepaald onplezierig aandeed. Er zat geen vaart in het spel en men waande zich op een five-o'clock-tea van een stel douairières, inplaats van bij een wedstrijd van ons eerste juniorenelftal. Het baarde dan ook in het geheel geen ver wondering, dat de A.F.C'ers zoo vrij waren om van deze, gelukkig tijdelijke depressie, te profiteeren en onzen doelman het nastaren te geven. Doch na de rust ontwaakten onze vertegenwoordigers uit hun indolentie en dank zij drie doelpunten, gescoord door Estie en Brockmann, werd de uitslag nog dragelijk. Het adspiranten voetbal beleefde wederom geen gloriedag. Het eerste elftal verloor, na tot een kwartier voor het einde met 10 voor te hebben gestaan, tenslotte toch nog met 21 van Zeeburgia. En dat, terwijl onze boys den meer dan sterken wind na de rust tot bondgenoot hadden. Aan de achterhoede, met Zwaan aan het hoofd, heeft het niet gelegen, doch de halflinie was minder op dreef, terwijl de voorhoede meer dan zwak was. Doelpunten maken schijnt voor 104

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 12