Voeibalsonaie van Schubert1.1. (Sprokkelhoui-serie van Vlokkie) Verplaatst: TANDHEELKUNDIGE-PRACTIJK naar: Zuider Amstellaan 27 TeL 24812 Apeldoorn, Zondag 4 December 1938 'n Kleine attentie van Ajax? Om vóór mijn vertrek naar Zuid-Amerika nog eventjes acte de présence te komen geven in Apeldoorn? 'n Sint- Nicolaas-presentje misschien? Hoe dan ook: deze kleine voetbalsonate van Schubert aan den Post weg al was dan de instrumentale bezetting van de speelploeg niet op volle top-glorie en al was het dan ook geen daverende sym- phonie van „Anderiesen", die we natuurlijk hier liever „gehoord" zouden hebben was me zéér welkom. Ik heb enkelen van de jonge Ajax-garde aan het werk kunnen zien en dat beviel me uitstekend. Ik wist niet, dat Schubert, een ware stroomlijn-voetballer met de slankheid eens „maagdeleins", zulke for midabele standen kon aannemen. Hij was er genoeg actief in, om net op het randje een overwinning (54) uit het vuur te sleepen, alhoewel geen zeer verdienstelijke. Deze Ajax-ploeg met diverse kern-spelers had toch eigenlijk tegen het gebroken ploegje van A.G.O.V.V. iets beters kunnen presteeren? Je kon anders de lessen van Reynolds proeven uit het spelsysteem. Dat was zóó af, dat wij (dat is Rood en Wit wél te verstaan) zoo'n goal of drie, vier compleet er „in" liepen, zóó maar eventjes langs alles heen. Doch hoe verrassend moeilijk het opengegooid spel van een tegenstander is, liet Ajax toch ook hier weer zien. Tegen al dat massief-wetenschappelijk getik met den bal, blijft het long-passing een eeuwige bedreiging. Enfin, de korfbal-uitslag ten spijt, is de sonate met een welluidende finale besloten en dat danken we o.a. aan Keizer, die één safe ver richtte, die mijn drie neven, die ik bij me had, van de bank deed glijden. „Portverdrieduivels", wat 'n stomp was dat en hoe houdt zoo'n man er een dergelijk groote Bertha-schot van Kluin uit! Ik heb gezocht naar Ajax-clubblad-redacteuren en bestuursleden op de tribune, maar behalve enkele trouwe Ajax-dochteren, als vogeltjes op een tak samengenesteld, ontdekte ik géén der vroede vaderen. Dat Wim Anderiesen zélf op het appèl ontbrak, was een geweldige deceptie voor Apeldoorn, want diens lof was voor hem uitgegaan.. Enfin, ik heb tenminste weer eens een glimp van de Ajax-trots kun nen voelen! Maar vóór ik het land verlaat, wil ik toch het Ajax- stadion nog eens vol met menschen en vol van rumoer zien, bij een „echten" wedstrijd, waarbij het om de punten gaat....*) Ach, ach.... daar heb je het alweer! Als het niet om de punten gaat, dan deugt het niet! Maar, Schubert, stel je gerust, man, het was toch een aardige game, hoor! Wat denkt Vlokkie van 15 Januari: de groote strijd AjaxFeyen- oord? Red. van G. B. NEERING - Van Woustraat 146 1 ELKEN WERKDAG: Van 11 1V2 uur behalve Dinsdags-morgens Donderdags van 9 P/2 uur Dinsdag- en Vrijdag-avond van 79 uur. Bij geen gehoor Tel. 53640 - Adres praktijk Molenkade 24 - Duivendrecht Gemeente Giro Amsterdam N 103 Postrekening 136876 76

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 8