Maar. er zat toch nog meer in dezen wedstrijd, een overwinning was zeker mogelijk geweest, indien de voorhoede al stonden er hier dan maar vier spelers beter haar kansen benut zou hebben. Het laatste gedeelte van de eerste helft was Ajax n.l. zóó in de meer derheid, dat een voorsprong van één of twee doelpunten niet ver rassend geweest zou zijn. Maar behalve het hierboven reeds geme moreerde gebrek aan tempo, kleefde er nóg een fout aan het spel der voorhoede: van verstandig, weldoordacht spel was geen sprake. En thans niet langer achterom kijken, naar hoe het had kunnen zijn, maar vooruit!, aan de toekomst denken! Nóg is onze kans niet ver keken, nóg kunnen we een hartig woordje mee gaan spreken in den strijd om de eerste plaats. Laten we beginnen met dat nu D.F.C. en de volgende week Feyenoord duidelijk te maken. Het zou ook al te dwaas zijn, indien Ajax in twee achtereenvolgende kampioenscom petities niet van de partij zou zijn. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Feijenoord 10 8 0 2 16 24—15 V.U.C 10 6 1 3 13 26—20 D.O.S 10 1 3 13 27—22 Ajax 10 5 2 3 12 21—11 v.s.v 10 6 0 4 12 29—21 D.H.C 9 4 1 4 9 23—23 't Gooi 10 3 1 6 7 15—22 R.F.C 9 1 4 4 6 14—24 Haarlem 10 1 3 6 5 19—30 D.F.C 10 2 1 7 5 17—27 Het tweede, brr.... wat heeft dat ons een leelijke Sinterklaas verrassing bereid! Op 27 November werd te Haarlem met 21 van R.C.H. II gewonnen, rhaar de week daarna, op 4 Dec. dus, werd in het Stadion de eerste nederlaag van het seizoen geïncasseerd. En deze eerste nederlaag was raak ook, want met niet minder dan 30 zegevierde Blauw-Wit II. Daarmede zijn de rollen nu omgedraaid, daar Blauw-Wit thans met één punt voorsprong op onze reserves de leiding overgenomen heeft. En gezien het spel van Blauw-Wit in dezen wedstrijd bestaat er niet veel kans op, dat deze voorsprong nog door ons ingehaald zal worden. Blauw-Wit speelde n.l. zeer goed, in tegenstelling met de onzen, die uitgezocht in dezen belangrijken wedstrijd het matigste spel van het geheele seizoen speelden. Hoe bestaat het! Ook bij het tweede deed zich een ontstellend gebrek aan tempo voelen, vooral in de eerste helft. Steeds was het een speler der tegen partij, die het eerst bij den bal was en deze zoo vlug mogelijk verder speelde. Bij Ajax werd er getreuzeld, terwijl tot overmaat van ramp de achterhoede allesbehalve in goeden vorm was. Zoo was het niet eens verrassend, dat Blauw-Wit reeds vóór de rust een 30 voor sprong nam. Na de rust was er in het geheele elftal een verbetering te constateeren, zoodat er verder in den stand geen wijziging kwam. Laten we aannemen, dat we het dien middag zeer slecht getroffen hebben bij waarschijnlijk den eenigen wedstrijd, dien wij dit seizoen van het tweede zullen zien. Gezien de uitslagen in andere wedstrijden moet er inderdaad veel beter gespeeld kunnen worden, zoodat het te betreuren is, dat er juist in den misschien beslissenden wedstrijd van een off day sprake was. Maar jongens, toont dan ook allen, dat dit inderdaad tot de uitzonderingen behoorde en zorgt er voor, dat er in het resteerende programma geen punt meer verspeeld wordt. Wie weet komt er dan nog wel kans op een revanche tegen Blauw- Wit in den vorm van een beslissingswedstrijd. 73

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 5