Onze K. N.V. B.-elfiallen Hoewel de laatste resultaten van het eerste elftal niet slecht waren uit twee wedstrijden werden, zoo men zich herinneren zal, drie punten gehaald is toch nog niet datgene gebeurd, waarop we allemaal gehoopt hebben: een verbetering der voorhoede. Indien we eens de kracht onzer achterhoede met die van de andere eerste klassers vergelijken, zien we, dat Ajax over één der sterkste verde digingen van het land beschikt. Daaraan werkt echter ook voor een groot gedeelte onze middenlinie mee, die met recht de ruggegraat van het elftal is. Om deze reden juist is het zoo jammer, dat de voorhoede maar niet op het peil der andere linies kan komen. Toch, indien men alleen naar de cijfers kijkt, valt er een verbetering te bespeuren. Tegen Haarlem immers werden drie doelpunten ge maakt, terwijl er in den vriendschappelijken wedstrijd te Apeldoorn tegen A.G.O.V.V. zelfs vijfmaal gescoord werd. Geen slechte resultaten derhalve en ook het feit, dat er tegen 't Gooi geen enkel doelpunt werd gemaakt, mag niet als zoodanig gelden, daar deze uitwedstrijd een gelijk spel opleverde.... en in de uitwedstrijden zijn we dit sei zoen tot nu toe niet zoo erg gelukkig geweest. Acht doelpunten in drie wedstrijden mag zeker niet als een bijzonder middelmatige prestatie aangemerkt worden, maar toch, wanneer we ons die wedstrijden nog eens voor den geest halen hoe lang dat dan ook al weer geleden is dan treden er toch wel heel wat tekortkomingen aan den dag. Dan herinneren we ons langdurige perio den van overwicht, die niet in doelpunten werden uitgedrukt, dan zien we weer kansen, die niet gemist mochten worden! Het ergste feit vinden we, dat er o.i. vooral in den aanval een groot gebrek aan tempo heerschte. Waar zijn de flitsende aanvallen ge bleven, waar vroeger de verdediging der tegenpartij zoo goed als machteloos tegenover stond? Waar de plotselinge, scherpe schoten, die een overwinning veilig konden stellen? Dat zijn spelmomenten, die wij weer in onze wedstrijden terug willen zien en die we ook terug moeten zien, wil Ajax dit seizoen nog een redelijke kans voor de eerste plaats maken. Laten we hopen, dat het nieuwe jaar daarin verbetering zal brengen. Gebeurt dat in de eerstvolgende wedstrijden, dan behoeven we niet meer zóó in angst te zitten, als in de ontmoeting tegen Haarlem, die op 27 November in ons eigen stadion gespeeld werd. Wat duurde dat lang, voor de doelpunten kwamen! En aanvankelijk kwamen ze nog aan den verkeerden kant ook, want nadat de rust met blanken stand was aangebroken, scoorde Haarlem uit een strafschop wegens hands het eerste doelpunt. En toen Fischer gelijk gemaakt had, was het wederom Haarlem, dat de leiding nam. Met een fraai schot bracht van Wijngaarden wat rust op de tribune (22), terwijl Bijl eindelijk onze overwinning veilig stelde (32). Op 4 December was het inhaaldag en daarvan werd geprofiteerd om een gezellig uitstapje naar Apeldoorn te maken, waar met 54 van A.G.O.V.V. gewonnen werd; over dezen wedstrijd vertelt Vlokkie in dit nummer meer. Hoewel dit wel eens om onbelanqrijker redenen verleend is, kon er bij den K.N.V.B. geen uitstel verkregen worden voor den uitwedstrijd tegen 't Gooi op 11 December, dus op den dag na den zoo geslaagden feestavond. Gelukkiq heeft deze fuif geen nadeeligen invloed gehad, terwijl het ook meeviel, dat Anderiesen, die een lichte griep opgeloopen had, en Been, die met een enkel suk kelde, konden spelen. Voor Been was de wedstrijd echter qauw beëin digd. De overige tien spelers hebben zich echter ten volle gegeven, zoodat het 00 gelijke spel voor ons zeker voor 10Ö procent ver diend was.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 4