Clubleven Terugblik Door een minder prettige gebeurtenis is het mij dezen keer onmo gelijk iets voor het „Ajax-Nieuws" te schrijven. De korte ijspret is voor mij n.l. niet zoo prettig verloopen, daar het spaakbeen in mijn rechterarm bij een valpartij op het ijs gebroken is en met een geheel verbonden arm is schrijven nu eenmaal onmogelijk. En dat juist thans, nu ik zooveel over het onderwerp „Clubleven" te vertellen heb, naar aanleiding van onzen zoo best geslaagden feestavond op 10 Dec., den wildavond op 23 Dec. en het ijsfeest op Tweeden Kerstdag, gebeurte nissen, waarbij ons clubleven zoo sterk tot uiting kwam. Maar wat in het vat is, verzuurt niet, zoodat ik een volgenden keer mijn schade hoop in te halen. De J. (Onze redactie-collega is het Nieuwe Jaar dus al heel onfortuinlijk begonnen; hoewel we hem voor hemzelf in de eerste plaats natuurlijk een spoedige beterschap toewenschen, zullen we hier toch zoo egoïs tisch zijn te zeggen, dat wij juist voor ons „Ajax-Nieuws" hopen, dat hij weer spoedig de pen hanteeren kan, daar wij zijn bijdragen niet lang willen missen). Bij den aanvang van het jaar wensch ik allen trouwen bezoekers van onze wedstrijden een gelukkig jaar toe en hoop, dat voor onze vereeniging weder een tijd van bloei mag intreden, zoodat wij aan het einde van het jaar 1939 kunnen zeggen: „het was een goed jaar voor Ajax." Voor Ajax was het laatste gedeelte van het afgeloopen jaar min der gelukkig. De prestaties van het eerste elftal bleven ver beneden de verwachtingen. En toch twijfel ik er niet aan of Ajax zal een goede plaats op de ranglijst innemen (zelfs vind ik het bereiken van de eer ste plaats niet uitgesloten) omdat ik er van overtuigd ben, dat wij een achterstand van 4 punten op Feyenoord best in kunnen halen indien weder het oude vuur in onze ploeg terugkeert. Er komen nog een acht-tal wedstrijden, waarvan het meerendeel gewonnen kan worden, maar alleen dan, „als met hetzelfde vuur en met dezelfde taktiek van enkele jaren terug wordt gespeeld." Captain Wim Anderiesen wensch ik toe, dat in 1939 het met het eerste elftal crescendo moge gaan en hij er in zal slagen zijn team tot menige overwinning te bezielen. En mochten wij dit jaar het kampioenschap eens niet halen, laten wij dan niet direct zeggen: „Ajax is niets", maar liever er aan denken, dat de boog niet altijd gespannen kan blijven. Jaar in jaar uit gaat Ajax aan de spits van het Nederlandsche voetbal. De lagere elftallen nemen allen een behoorlijke plaats in, Ajax is een kerngezonde ver eeniging en dat zegt alles. Het nieuwe jaar brenge onze trouwe bezoekers een betere toekomst, minder werkeloosheid enz. en de Ajax-kleuren veel succes, doch bovenal een gezond en enthousiast vereenigingsleven. Prosit 1939! KOOLHAAS, voorzitter. 71

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 3