Herinneringen Diepenbeek gaat weer spelen Prof. Westerwoud van de chirurgische afdeeling in het Wilhelmina Gasthuis is ten opzichte van mij nogal aan den vasthoudenden kant, zoodat ik met de Kerstdagen nog op een zijner zalen vastgekluisterd lag. Velen zijn sinds mijn vorig epistel gekomen en velen zijn gegaan en met hen de docenten in het houden van duivenplatten en het bevorderen der hengelsport. Maar in hun plaats kregen wij weer andere specialisten. Onze bekende Amsterdamsche scheidsrechter Van Woerden van den K.N.V.B. houdt thans af en toe lezingen over het toepassen der spelregels, vertelt van titanenkampen tusschen Mon- nickendammers en Edammers en tusschen de inboorlingen van Hypo- lithushoef en Wieringen. En onder al dat doceeren door, denk ik aan vroeger dagen, toen wij als jongens aan het eind van de Schagerlaan over de sloot spron gen om naar wedstrijden tusschen Rap en Sparta te kijken. Rap met zijn onvergetelijken, thans helaas te vroeg ontslapen journalist Kick Schroder, met zijn Lieftinck en Hisgen, met een Rincker en de gebroe ders Zweers en vooral niet te vergeten de middenvoor Glazer, die wel eens in een rijtuig kwam aangereden, als de wedstrijd reeds aan den gang was, om dan vliegensvlug een paar goaltjes te fokken. Aan eenige jaren later, als ik wedstrijden zie fluiten tusschen A.V.V. en Quick, en Swift en Volharding door den medisch student Brouwer, later Dr. Brouwer, onze tegenwoordige bekende Amsterdamsche neu roloog Prof. Dr. Bernard Brouwer. Aan weer eenige jaren later, als ik Prof. I. Snapper, ook een bekende in het W.G., zie rennen op de velden en belangrijke wedstrijden tusschen Ajax en andere clubs zie leiden. Aan de gloriejaren van Ajax in '17, '18 en '19, toen onze vereeniging zonder geëxperimenteer niet te verslaan was en iedereen aan den zegekar bond. Aan Wim Anderiesen en zijn mannen, die mij beloofd hebben te zullen zorgen zóóveel punten bij elkaar te trappen, dat ik de kampioenswedstrijden in ons Ajax-stadion zal kunnen bijwonen. Aan de toekomst, want heeft niet onze hooggeachte professor mij in het oor gefluisterd, dat hij bij den K.N.V.B. een superklasse zou wen- schen van 2 afdeelingen en zelfs kans zag best 24 elftallen van ex- gipspatiënten in het veld te kunnen brengen? Aan de gezellige dagelijksche rondjes van onzen prof. met zijn staf, die hier een groet, daar een knipoogje en bij een derde een por uit deelt, wat voor vele patiënten een gedeeltelijke genezing beteekent. Aan onze hoofdzuster, die er met haar kleinen staf voor 100 procent in geslaagd is haar patiënten een zeer gezellig en geslaagd Kerstfeest te bereiden en hun zelfs nog eenige aardige herinneringen aan hun tijdelijk verblijf aanbood. En als al deze herinnerinen vervagd zijn, dan zou ik het bestuur, de commissies en alle elftallen willen gelukwenschen en hen alle suc- ces willen toewenschen in 1939.EE ,,Wat jammer, dat Diepenbeek niet meer speelt; die zou thans zoo goed als back te gebruiken zijn, waardoor Blomvliet weer naar voren kon!" Ziedaar een opmerking, die wij reeds verschillende malen hoor den. Hoewel we deze laatste conclusie gerust aan onze elftal-com missie kunnen overlaten, doet het ons toch veel pleizier te kunnen melden, dat Diepenbeek van plan is weer heel gauw te gaan spelen. De reden van zijn niet-spelen is gelegen in een beenblessure, waar mede het thans zóó gunstig gaat, dat Jan volgens zijn eigen zeggen zich weer zeer spoedig op de oefenavonden komt melden. 87

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 19