A j ax-F e yenoord wordt a.s. Zondag de clou van het seizoen gespannen, toen wij eindelijk in de gelegenheid waren om met eigen oogen één der wapenfeiten van deze ploeg te aanschouwen. Welis waar waren wij getuige van een nieuwe zege van T.O.G. werd n.l. met 51 gewonnen maar de voetbalfilm, die voor ons werd afge draaid, was nu niet bepaald verheffend. Wij hadden ons een voor stelling gemaakt van een voetbal-rolprent, spannend gelijk een boek, dat je in één adem uitleest. Helaas!.... het was om in stijl te blijven nog geen verfilmde drie-stuivers-roman, die wij te zien kre gen. Het was, als wij entrée hadden moeten betalen, zonde van de duiten geweest. Wij zullen het er maar op houden, dat het aan de tegenpartij gelegen heeft, want die was heelemaal „roffel". De achterhoede, bestaande uit Donker, Post en Lobberegt, was goed, zonder meer. De halflinie, samengesteld uit Stroomberg, Bosboom en Boonstoppel is van behoorlijk formaat en deze heeren vormen voor iedere tegenpartij een lastig te passeeren trio. Van de voorhoede vinden wij de vleugelspelers Bakker en Beumer wel het meest op den voorgrond tredend. Bloem was bepaald zwak, terwijl Koks nog steeds te veel „pingelt". Spet maakte ook al geen grooten indruk, maar als je tot diep in den nacht naar een fuif gaat.... Wij zullen het hierbij maar laten, maar wij hopen, dat wij een volgende maal iets beters geserveerd krijgen. Ondertusschen is alweer gebleken, dat je aan „men fluistert" en „men zegt" niet teveel vertrouwen moet schenken. Junioren III. Van dit elftal valt niet veel te vertellen, daar dit team heel lang niet meer in het veld kwam. De kans op het kampioenschap is echter prachtig, daar nummer twee, H.E.D.W., drie punten op ons achterstaat. Laat die achterstand minstens zoo blijven, vrienden! Junioren IV boekten weer verdienstelijke resultaten. A.E.D. en T.D.O. werden met dezelfde cijfers (53) geslagen en nu staan onze jongens op de derde plaats. Kampioen zullen zij wel niet worden, want de positie van Aalsmeer 14 punten uit 7 wedstrijden is vrijwel onaantastbaar. De tweede plaats ligt echter binnen hun bereik, want hier troont Amstel met 12 punten uit 9 matches en dit aantal kan door Ajax worden overtroffen. Dusvolhouden, boys! Van het Adspiranten voetbal-tooneel valt niets te vertellen, want gedurende de maand December lag deze afdeeling „zoo dood als een pier". Als wij de competitie-standen van deze elftallen eens bekijken, zouden wij haast zeggen „stil laten liggen", want er is niet veel eer mede te behalen. Met het eerste, tweede en vierde elftal is het al heel bedroevend gesteld. Het derde en vijfde elftal doen het iets beter, terwijl de benjamins, Ajax VI, het eenige lichtpunt in deze voetbal duisternis vormen. Reden om te juichen over ons adspiranten-voetbal hebben wij aldus niet en wij zullen volstaan met het wenschen van beterschap! Alzoo hebben wij voor 1938 het jeugdvoetbal weder verslagen en wij besluiten al is het dan ook eenige dagen te laat met een „Happy New-Year to you all!".... Dank UL... 't zelfde! BROWN. 86

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 18