J eugd-voeibalf litsen Onderstaande competitie-standen uitgekiend en samengesteld door onzen secretaris elftallen-commissie, Mr. de Wit, himself willen een beeld geven van hetgeen er in de maanden die achter ons liggen, door onze jeugd-elftallen werd gepresteerd. Daar het echter te veel plaatsruimte zou vergen, om van ieder elftal afzonderlijk de geheele competitie-waschlijst af te drukken, zullen wij volstaan met alléén de door Ajax behaalde cijfers in het felle licht der publiciteit te zetten. gesp. gew. gel. verl. pnt. plaats Junioren I 9 7 2 0 16 le II 9 9 0 0 18 le III 7 1 0 13 le IV 8 5 1 2 11 3e Adspiranten I 7 2 3 2 7 5e II 7 1 0 6 2 6e III 6 5 0 1 10 2e IV 4 0 1 3 1 8e V 7 4 1 2 9 5e VI 6 0 0 12 2e Zaterdagmiddag 7 3 2 2 8 3e Junioren I. Zooals men ziet, gaat de Ajax-hope ongeslagen aan den kop van het peloton, maar.... onze eeuwige rivaal Blauw-Wit ligt op den loer. Met 10 punten uit zes wedstrijden staan de jongens uit het Stadion op de tweede plaats en het komt ons voor, dat met betrek king tot het kampioenschap het laatste woord tusschen Ajax en Blauw-Wit nog niet gesproken is. Toch hebben onze jongens op Blauw- Wit een voorsprong, en dat niet alleen, doordat zij drie matches meer hebben gespeeld dan hun tegenvoeter, maar in het eerste treffen bleef Ajax met 1—0 in de meerderheid en dat was bovendien nog op vreemd terrein. Wij zien dan ook het verdere verloop der competitie en de return-match tegen Blauw-Wit met vertrouwen tegemoet. Volgens ooggetuigen moet het daar in het Stadion een buitengewoon spannende partij geweest zijn, welke in het laatste kwartier, door een goed doelpunt van Kraamwinkel, in ons voordeel werd beslist. Bij het noemen van den naam Kraamwinkel gaan onze gedachten terug naar den wedstrijd tegen D.W.V., die door onze vertegenwoor digers met 100 werd gewonnen. Vijfmaal „tankte" deze knaap door de D.W.V.-verdediging en vijfmaal trilde het net der Nieuwendammers. Piet van Os zond ons over deze match een enthousiast verhaal en roemde hierin het geheele elftal. Als uitblinkers noemde hij Koers, de Koning en van Stoffelen. Laatstgenoemde kogelde van grooten afstand tweemaal den bal in het doel, terwijl de Koning (2) en Broek man het tiental vol maakten. Tien tegen nul is een respectabele uit slag en toch speelden de D.W.V.-ers geen slechte partij, maar Ajax had er, populair gezegd, „trek in" en als Ajax er trek in heeft. laat dan komen wie wil. Volgende week ontvangt het eerste elftal Feyenoord. als de mannen van Wim Anderiesen „er trek" in heb ben.... Feyenoord beef! Junioren II. Men fluistert langs de lijnen, dat dit elftal de eerste kampioen van den A.V.B. voor het seizoen 1938/39 wordt. Maar, men fluistert zooveel!.... Zoo hadden wij veel gehoord over de goede prestaties van dit team en aan de hand van de cijfers had bij ons de meening post gevat, dat hier een buitengewoon elftal zich een weg naar het kampioenschap aan het banen was. Daar een mensch nu eenmaal niet overal tegelijk kan zijn, hadden wij persoonlijk nog wei nig van dit elftal gezien en hoog waren onze verwachtingen dan ook 85

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 17