Krabbeltjes over het 5e, 6e en 7e Hudson-T erraplane-Hansa N.V. Haarlemsche Rijwiel-en Automobiel Mij. ED. KIMMAN Co. AMSTERDAM - Stadhouderskade 100-101 - Tel. 90964-90975 HAARLEM - Zijlweg 35 - Telefoon 11906 Nu onze A.V.B.-elftallen eenige weken achter elkaar niet meer in actie zijn geweest, is dat een mooie gelegenheid eens de verschillende standen te publiceeren. Toch willen wij nog eerst op iets anders wijzen en wel op een euvel, dat zich in de laatste wedstrijden openbaarde, n.l. het niet-opkomen en het te laat komen van spelers. Tegen D.W.S. 5 is het vijfde elftal o.a. de dupe geworden van het onvolledig zijn en het ging dan ook met 40 ten onder. In een ver- eeniging als Ajax mag zulks toch niet voorkomen; m.i. dienen de meest strenge maatregelen te worden genomen tegen dergelijke spelers. Niet alleen, dat de naam van de vereeniging schade wordt gedaan, maar het is fnuikend voor de andere spelers, die het dan ook wel gelooven. Ook het te laat komen is een gewoonte geworden, die zoo spoedig mogelijk uitgeroeid dient te worden. Wij zullen geen namen noemen, maar wij zullen voor het nieuwe jaar het beste ervan hopen (hè Egeman). Wat het optreden in het veld betreft, laat dit somtijds ook wel iets te wenschen over. O.a. in den wedstrijd Ajax 6Aalsmeer 2 was het gedrag van enkele spelers niet correct en ik zou deze spelers in over weging willen geven hun leven te beteren. De scheidsrechter is nu eenmaal de baas in het veld en al is zijn leiding zwak, dan mag daarvan toch niet gebruik worden gemaakt om onheusch op te treden. Ruw optreden van de tegenpartij geeft nog niet het recht om het zelfde te doen! Het eenige middel tegen ruw spel is het spel open te gooien en den bal zoo snel mogelijk af te geven. Wij spreken dus af, dat alle bovengenoemde verkeerde gewoonten tot het verleden behooren. Bedenk wel, dat Ajax een naam op te houden heeft! Dank zij de medewerking van onzen secretaris-elftalcommissie is het mogelijk onderstaand de standen van het vijfde, zesde en zevende geheel bijgewerkt te publiceeren: gesp. gew. gel. verl. pnt. Ajax 5 9 7 0 2 14 D.W.S. 5 8 6 1 1 13 D.W.V. 4 9 6 1 2 13 Blauw-Wit 5 7 5 0 2 10 Spartaan 4 9 2 3 4 7 O.V.V.O. 3 8 2 2 4 6 Volewijckers 4 6 1 3 2 5 A.F.C. 5 8 1 1 6 3 Zeeburgia 5 8 0 1 7 1 Onze jongens staan bovenaan, doch bij nadere beschouwing zult U zien, dat er verschillende kapers op de kust zijn. B.v. D.W.S. 5, met één wedstrijd minder gespeeld en 13 punten, is een heel gevaarlijke concurrent en daarom is het zoo dubbel jammer, dat het vijfde in den wedstrijd tegen dit elftal onvoltallig was. Ook D.W.V. 4 en Blauw wit 5 liggen op de loer, dus oppassen blijft de boodschap. 83

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 15