Krabbeltjes V-VI-VII Het vijfde elftal is op den goeden weg; achtereenvolgens werd van Volewijckers 4, Zeeburgia 4 en O.V.V.O. 3 gewonnen met resp. 53, 42 en 43. Van den laatsten wedstrijd waren wij persoonlijk getuige en hoewel het spel ons niet meegevallen is, was het toch ook niet slecht te noemen. O.V.V.O. gaf goed partij en tegen het einde was de overwinning zelfs een oogenblik in gevaar, doch goed verdedigen en slecht schieten der O.V.V.O.-spelers deden de balans in het voor deel van Ajax overslaan. Het zesde elftal heeft grootsche plannen; overwinning op overwin ning wordt bevochten en met cijfers om van te watertanden. Leest U slechts: Ajax 6Madjoe 51; Ajax 6W.M.C. 71; Ajax 6S.A.V.M. 2 61 Persoonlijk hebben wij den wedstrijd tegen W.M.C. gezien en ver heugend v/as het, dat het veldwerk thans beter was dan in de voor gaande wedstrijden. Aukema opende reeds spoedig de score, terwijl Boyenk een goed door Mell voorgezetten bal benutte om nummer twee voor zijn rekening te nemen. Van Laar loste eenige keurige schoten, doch hij had daarmee geen geluk. Toch gelukte het hem het derde doelpunt te scoren (30). Ajax kroop daarna door het oog van de naald, toen de W.M.C. linksbuiten tegen de lat schoot. Stapper deed het beter; met een zuiver schot passeerde hij den keeper (40); daarna v/as het de beurt aan Boyenk om met een goed schot de voorsprong van Ajax tot 50 te vergrooten. W.M.C. liet deze achterstand niet op zich zitten en met een fraai doelpunt van den middenvoor (51), werd de eer gered. Stapper had er eveneens uitstekend het oog in en toen hij den halfspeler en back van W.M.C. zijn hielen liet zien, passeerde hij den keeper van W.M.C. voor de zesde maal (61). Aukema sloot de rij met een goed doelpunt (71). Mannen van het zesde, gaat zoo door! Helaas gaat het met het zevende elftal niet voor den wind. Indien wij de balans opmaken van de laatste 4 weken, luidt deze niet erg gunstig. Drie verloren wedstrijden en één gewonnen geeft te denken. Maar toch is het heusch niet zoo slecht, als het wel lijkt. Het zevende heeft met veel pech te kampen. Zoo werd o.a. van D.W.V. 6 en Neer- landia 2 met resp. 32 en 21 verloren, uitslagen die gezien de krachtsverhouding ook wel andersom hadden kunnen zijn. Alleen tegen Rombout 2 werd flink verloren (62) en in dezen wedstrijd had onder- geteekende het genoegen (of liever gezegd de wanbof) een „gastvoor- stelling" te geven. Wat deed het weer goed aan het oude vertrouwde Ajax-shirt om je schouders te voelen en het ronde ding weer eens te trappen. Hoewel mijn optreden geen succes was ik wil het wel weten ook heb ik toch niet gefaald; dus een volgende keer maar beter. Onze tegenpartij was ons trouwens de baas en met de rust stond het reeds 30. Na de hervatting slaagden Bonneveld en Egeman er in met 2 prachtige doelpunten onzen achterstand te verkleinen tot 32. Een fout in onze achterhoede werd ons echter noodlottig: 42. Successievelijk werd de stand opgevoerd tot 62, waarbij eenige zeer gelukkige doelpunten vielen te noteeren. O.a. werden twee goals via de paal gemaakt en U kunt er van verzekerd zijn, dat deze schoten bij ons tegen de paal zouden zijn geweest. Gelukkig heeft het zevende Zondag j.l. tegen L.O.C. 2 met 43 gewon nen. Van de drie tegenpunten werden er nog 2 door Ajax-spelers gescoord (er schijnt bij Ajax 7 een specialiteit te zijn in het doelpunten maken in eigen doel). Deze overwinning is in elk geval weer een stap in de goede richting. De goede wil is er, dus opgepast. Denk om de traditie van het zevende. Nu ik alle elftallen eenige malen aan het werk heb gezien, valt het 56

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 8