AJAX- IIIÖPm NIEUWS Ajax - Haarlem. Amsierdamsch XI-tal Zwaluwen No. 3 Zaterdag 26 November 1938 22 e Jaargang -r m dr\7 Onder Redactie van M. BREMER. G. DE JONGH en J. L. MELCHERS Redactie-adresM. BREMER, Noorder Amstellaan 67, Amsterdam Afd. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32, 's-Gravenhage, Tel. 110978, Postreken. 113258 Twee namen, die op zichzelf reeds een brok glorieuse Nederland- sche voetbal-historie representeeren, twee vereenigingen, die zeer veel belang hebben bij den uitslag van dezen wedstrijd en die toch een prettigen, fairen kamp waarborgen. Ongetwijfeld staat in dezen laatsten wedstrijd van de eerste helft zoowel voor Ajax als voor Haarlem veel op het spel. „Praat voorloopig niet over de uiteindelijke bezetting van de eerste en van de laatste plaats zei een der kopstukken van Ajax me dezer dagen want daar valt nog niets van te zeggen!" Zeer juist, waarde heer, maar daarom eerst recht valt er véél van te zeggen en wel bovenal dit: véél is nog mogelijk, dus óók.... dat Ajax toch nog kampioen wordt en Haarlem nog onderaan komt! Dat 't Gooi op de laatste plaats geen blijvertje zal zijn, doen de resultaten van de laatste weken wel zeer sterk vermoeden, maar wie zal dan wel onderaan eindigen? Doch dat Feijenoord geen gemakke lijke taak zal hebben om zich bovenaan te handhaven evenzeer. Ove rigens is het verschil tusschen Haarlem en Ajax na acht wedstrijden maar vier punten. In twee weken kan Haarlem dus al met Ajax ge lijk staan! Maar juist daarom is deze ontmoeting voor beide clubs zoo belang rijk. Met twee punten er bij, is Ajax weer een serieuse pretendent voor het kampioenschap, met twee punten meer wordt voor Haar lem de kans nog onderaan te eindigen weer sterk gereduceerd. Onder deze omstandigheden is deze strijd wel van bijzondere importance. Het speltype van Ajax en Haarlem komt bovendien op verschillende punten overeen en het is van dien aard, dat men wel van een fraaie en boeiende partij verzekerd kan zijn. En daar is het toch bovenal om te doen! J. H. in het Ajax-Stadion. Op Maandag (Tweeden Kerstdag) 26 December wordt er in ons Stadion een wedstrijd gespeeld tusschen het Amsterdamsche Elf tal en een Zwaluwen-team. Daar het thans reeds geruimen tijd ge leden is, dat een hoofdstedelijke ploeg in actie is geweest, verdient deze wedstrijd ongetwijfeld groote belangstelling. Bovendien is het te prijzen, dat ook de Zwaluwen weer eens te Amsterdam acte de presence geven.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 1