Ajax- tegen Haarlem-veteranen. most niet magge, dat geloei. Ik zal schreeuwen, als ik wil.... die jongens worden gewoon vurig in het veld!" Moe voegt de daad bij het woord moe gilt, moe kermt, moe huilt bijna. „Hij ken die kerel hebben! Vooruit Corrie! Hij heeft 'em niet hij heeft 'em niet.... Nou wordt Piet gemangeld!" „Ikke?" Moe hoort haar telg niet eens. „Ze dringen weer te veel op.dat wordt hun noodlottig.... let eens op Pukkie!.... Puk!" Verschrikt kijken een paar menschen tegelijk om. Zij kennen Pukkie niet zij vreezen een ongeluk met een of andere Pukkie, die op de tribune zit. „Zitten gaan, joggies." Gelukkig, dat is voor de kuikentjes bedoeld dat is duidelijk. „Vooruit, joggie, geef een tikkie terug." Nu is het Henkie, die z'n moe niet al te best begrijpt en de kleine Corrie op de tribune barst in huilen uit. „Henk heeft me geslagen," snikt het kind. „U zei het zelf," beweert het jog stug. Langzaam dringt bij moe de waarheid van die verdediging door. „Let toch niet op je moeder," verzoekt ze. „Vader, ga jij maar op mijn plaats zitten.... dan kan jij de kinderen in de gaten houden! Is dat nou spelen? Laat-ie naar de Fröbelschool gaan!" „Wie?" vraagt vader, terwijl hij zich met hoorbare moeite langs moe heen wringt. Moe kijkt al lang weer naar den wedstrijd; zij hangt nu half op een kussentje en ze merkt het niet eens en dan „Kool!.... kool!kool!...." Moe springt op.... moe danst in 't rond.... moe straalt. Een meneer naast me, schreeuwt m'n trommelvlies haast stuk. „Nou kan er niks meer gebeuren," beweert een meneer voor haar, die ook deelt in de vreugde. Moe klopt den profeet-voor-haar be moedigend en dankbaar op den schouder. „Nee meneernou zijn ze er geweest! Hup Ajax!" 't Spel gaat verder. En de man die meende, dat er niks meer ge beuren kon, fluistert z'n buurman toe: „Als Ajax nog een goal maakt, krijg ik een zoen...." Ik had dien meneer z'n zoen gegund't Is fijn, bij enthousiast meelevende-menschen te zitten. Ik.... ik mag zoo'n moe wel! VLINDER. Aan den wedstrijd AjaxHaarlem gaat een ontmoeting vooraf tus- schen de veteranenploegen van beide vereenigingen; aanvang half één. Deze teams komen in de volgende samenstelling uit: Ajax: de Boer (1), doel; H. Anderiesen (2) en van Kol (3), achter; Mar tens (4), Jurriaans (5) en Schetters (6), midden; de Natris (7), Volkers (8), Ingenbleek (9), Twelker (10) en Mulders (11), voor. Haarlem: Kaan (12), doel; van Daalen (13) en van Balen Blanken (14), achter; Dik (15), Oldenburg (16) en Buissink (17), midden; Iseger (18), Bieshaar (19), Breeuwer (20), Jur Haak (21) en Onkenhout (22), voor. 63

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 15