Junioren k weerden zich niet slecht. Van Animo werd met 82, van T.I.W. met 93 en van Stevo met 31 gewonnen, terwijl tegen Aalsmeer met 32 verloren werd. De strijd teqen Animo had een eigenaardig verloop. Voor half-time vlotte het spel niet erg in de Ajax-gelederen en alras stonden wij met 10 achter. Toen wij na heel veel moeite er in geslaagd waren, om door toedoen van v. Hout gelijk te maken, was het met Animo gedaan en werd de score tot 82 opgevoerd. De match tegen Aalsmeer ging, zooals reeds gezegd, met 32 voor ons verloren. Het was inderdaad verdiend, maar hadden in de laatste 10 minuten Stam en Levendig niet twee opgelegde kansen gemist, dan was de zege nog ons geweest. Maar ja! als.... Er is door allen zeer goed gespeeld; vooral Meyer en Zwaan in de halflinie waren hier de stuwende krachten, die hun voorhoede steeds weer aan het werk zetten. Physiek waren onze jongens de minderen van de Aals- meersche boys en daaraan is het verliezen van den wedstrijd te wijten. Tegen Stevo speelden onze jongens al een heel slechte match. Niettegenstaande deze tegenstander er al weinig van terecht bracht, moesten de Ajacieden op het laatst nog alle krachten inspannen om den wedstrijd tot een goed einde te brengen. Dank zij twee goals van Levendig en één van Rol werd het nog een 31 victorie, maar het was weinig verheffend wat wij te zien kregen. Wij vertrouwen, dat wij een volgende maal wat beters opgediend krijgen. Plaatsgebrek noopt ons, om over de adspiranten erg kort te zijn. Adspiranten I verloren van de Volewijckers met 20, terwijl tegen D.W.V. met 33 de punten werden gedeeld. Geen resultaten om over te juichen, boys! Adspiranten II maakten het weer erg bont. Rapiditas sloeg onze jongens met 60, terwijl D.W.S. iets bescheidener was en met een 41 overwinning genoegen nam. Buitengewoon doelverdedigen van v. Heusden stond bovendien een grootere zege in den weg. Adspiranten III boekten betere resultaten. Tegen Amstel werd het 23; van het Funen werd met 30 en van Centrum eveneens met 30 gewonnen. Goed werk, boys! Adspiranten IV brachten er niet veel van terecht. Het beste resul taat werd nog tegen T.W.M. bereikt. Alhoewel de T.W.M.-ers veel sterker waren, wisten zij, alweer door uitstekend werk van v. Heus den in het doel, niet te scoren en daar ook onze voorhoede het net niet kon vinden, eindigden wij, zooals wij begonnen waren. Tegen Wilhelmina Vooruit waren wij in de meerderheid, maar doelpunten maken stond niet op het programma van onze jongens en daar de tegenpartij er éénmaal in slaagde om den bal in ons net te werken, gingen wij met leege handen naar huis. Adspiranten V. A.P.W. verloor met 31 en B.P.C. met 90 en daar mede is dit team nog steeds ongeslagen. Kranig boys., en volhouden. Adspiranten VI. Een 32 zege op T.O.G. en een 21 overwinning op D.V.A.V. bracht onze jongste spruiten aan het hoofd van de af- deeling. Wordt het een ongeslagen kampioenschap, boys? BROWN. ANDERIESEN IN HET BONDSELFTAL. Wim Anderiesen speelde j.l. Zondag in het Nederlandsche Bonds- elftal, dat tegen Rotterdam uitkwam in den jaarlijkschen strijd om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker. Hoewel Wim zeer veel werk ver zette, smaakte hij toch niet het genoegen zijn elftal hij was aan voerder te zien winnen; Rotterdam zegevierde n.l. met 32. Henk Blomvliet zagen wij als reserve langs de lijn zitten. 61

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 13