J eugd-voeibalf lilsen Konden wij tot en met onzen laatsten jeugd-voetbalflits steeds de loftrompet steken over onze eerst drie junioren elftallen.... nu zullen wij een toontje lager moeten zingen. Weliswaar zijn wij nog steeds ongeslagen, maar de uitslagen zijn niet zóó grandioos, niet zóó aan-duidelijkheid-niets-te-wenschen-overlatend meer, zooals wij dat den laatsten tijd gewend waren. Zelfs moesten wij reeds met eenige gelijke spelen genoegen nemen. Junioren I openden de serie met een 11 uitslag tegen de Spartaan. Na een benauwde zege op A.F.C. (32), werd tegen Zeeburgia even eens met 11 gelijk gespeeld. Over den wedstrijd tegen A.F.C. en dien tegen Zeeburgia kunnen wij niet in details treden, daar alle ge gevens ons ontbreken, doch de match tegen de Spartaan hebben wij bijgewoond en hierover dus het volgende: Ajax opende het spel met eenige pittige aanvallen op de Spartaan- veste, die door de achterhoede der roodbroeken met veel kunst- en vliegwerk werden afgeslagen. Wij voor ons gelooven niet, dat de Spartaanverdediging dit spelletje lang had volgehouden, als zij niet de hulp had gekregen van een voor ons onaangenamen bond genoot. Onze spil, v. Stoffelen, kreeg n.l. den bal zóó hard tegen zijn body, dat hij „groggy" van het veld verdween, om eerst na een klein kwartier terug te keeren. Den tijd, dat Ajax met 10 spelers in het veld was, hadden de Spartanen benut om zich los te werken en toen bovendien Hyman geblesseerd raakte, was het met ons team voor 50 pCt. gedaan. De Spartanen grepen hun kans en één minuut voor half-time lag de bal in ons net. Na de rust kwam Hyman niet meer terug en kreeg Piet Keizer een plaats in de voorhoede, terwijl ter Heide het doelverdedigen op zich nam. Hard hebben onze jongens gewerkt om weer gelijk te komen, doch onze voorhoede kon de goede richting maar niet vinden. Reeds had den wij ons met een nederlaag verzoend, toen plotseling v. Stoffelen een lumineus idee had. Hij kreeg den bal te pakken en in plaats van hem naar een vrijstaanden clubgenoot te plaatsen, lost hij zóó'n miraculeus hard schot, dat de bal onder den veel te laat uitvallenden Spartaan-doelman doorvloog. Wij waren gelijk (11). Verwoed hebben onze jongens toen nog om de overwinning gestreden, doch de Spar taan hield stand en de punten werden gedeeld. Junioren 2. Dit elftal gaat rustig voort met punten inzamelen. Blauw wit kreeg met 91 klop, terwijl de Volewijckers met een 50 neder laag naar huis werden gezonden. Geweldig, vrienden! In onzen vol genden flits zullen wij jullie verrichtingen meer gedetailleerd voor het voetlicht brengen. Junioren 3. De record-ploeg is record-ploeg af. Van Oosterpark werd met 61 en van H.E.D.W. met 52 gewonnen, maartegen O.V.V.O. wisten onze jongens het niet verder te brengen dan een gelijk spel (33). In den wedstrijd tegen H.E.D.W. waren er al symp tomen, die ons deden vreezen, dat het record het niet lang meer zou maken. Het was een rommelig gedoe en dat onze jongens per saldo met 52 hebben gewonnen, lag meer aan het zwakke spel der tegen standers, dan aan eigen kunnen. Keeper Hagen en de halves Hordijk, v. Heusden en Eichelsheim waren nog wel de besten. Vooral v. Heus- den speelde een pittig partijtje. Van de backs was Jansen beter dan Dapper, die den bal nogal eens half raakte. In de voorhoede zat niet veel verband en wij kunnen volstaan met het noemen der goalgetters. v. d. Meulen en Neve scoorden ieder tweemaal, terwijl ons is ontgaan, wie het vijfde doelpunt ter wereld bracht. In den wedstrijd tegen O.V.V.O. zijn onze vermoedens bewaarheid geworden: hier werd het eerste punt verspeeld. Laat het ook het laatste zijn, boys! 60

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 12