Krabbeltjes V - VI - VII Blauw-Wit V—Ajax V 6—1. Toen het beginsignaal klonk bleken er bij Ajax slechts 10 menschen aanwezig te zijn, waardoor de voorhoede met 4 man danig verzwakt was. Deze onvolledigheid was funest, want reeds na een kwartier was de stand 20 voor Blauw-Wit. Na de rust bleek Ajax niet zwakker te zijn; er werden dan ook eenige goede aanvallen ondernomen. Claassen beging echter de fout den linksbuiten van Blauw-Wit te veel vrij te laten, waarvan deze dankbaar profiteerde door achtereenvolgens No. 3 en 4 te scoren. Uit een vrijen schop even buiten het strafschopgebied scoorde Leve ring hierna een tegenpunt (41). Het geluk was verder met Blauw- Wit, want diverse malen werd de sterkte van lat en palen beproefd. Een omzetting in de Ajax-ploeg had ook al geen succes. Blauw-Wit deed het beter, daar twee snelle uitvallen evenveel doelpunten brachten (61). Het was over het geheel geen gelukkige wedstrijd. Reeds het moeten beginnen met 10 spelers was een handicap. Naar ik hoor komt dit euvel den laatsten tijd meer voor, ook bij andere elftallen. Kan het Ajax-bestuur hier niet ingrijpen? Ajax VI—Hema II 6—0. Het zesde schijnt geweldige plannen te hebben,- met niet minder dan 60 werd Hema ingemaakt. Van Laar met 3, Kant met 2 en Egeman met 1 doelpunt waren de makers van de doelpunten. S.D.S. II—Ajax VI 1—3. Na een verre reis hebben wij zelf dit elftal eens aan het werk gezien en het moet ons van het hart: een grootsche indruk heeft het op ons niet gemaakt. Een excuus was misschien het slechte veld, maar dit mag voor technische voetballers toch geen beletsel zijn goed spel te laten zien. Kant kreeg verschillende vrije loopballen, maar het was slechts zelden, als er een goede voorzet kwam. Meestal schoot hij te hard of te veel naar achteren. Een listig boogballetje is veel gevaarlijker, Klaas! Voor Stoeltie wil ik een uitzondering maken; hij vatte zijn taak als spil behoorlijk op, opende op tijd naar de vleugels en gaf een enkele maal een uitstekenden pass naar den middenvoor; uit zulk een pass ontstond o.a. het derde doelpunt. Ook bij dezen wed strijd werd er met 10 man begonnen, daar Bakker door een lekken band te laat kwam. Ajax VII—Meerboys II 6—1. Wat deed het goed je oude elftal weer eens aan het werk te zien en nog wel met zooveel oude bekenden: Bruyntjes, Dade, Takes, e.a., enfin, U weet wel het oude stelletje! Reeds direct zat Ajax er goed op, Takes huppelde langs de lijn als van ouds; alleen dat linker been wil nog niet erg, hè Jan? De middenlinie steunde goed en Koster viel nogal eens op door zijn pingelen. Dat pingelen schijnt een gezellig werk te zijn. Niet doen, Kostertje, je houdt het spel maar op en je medespelers staan onder wijl buitenspel. Bonneveld bleek het schieten niet verleerd te zijn,- uit een vrijen schop kogelde hij prachtig in,- No. 2 was voor rekening van Van Hurk na goed doorzetten en daarna was het weer Bonne veld, die een fout van den keeper van Meerboys afstrafte (30). Ondertusschen zat de voorhoede van Meerboys ook niet stil en Dorus werd nogal eens aan den tand gevoeld, maar hij verdedigde zijn doel op zijn bekende wijze. Toch moest hij zwichten voor een uitstekend schot van den linksbuiten der Meerboys (31). Na de rust konden de Meerboys het tempo niet meer volgen, zoodat Ajax de score successievelijk opvoerde tot 61. Het was een wedstrijd het zevende waardig. YRREF.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 8