Overzicht In onze verslagperiode vallen ditmaal drie wedstrijddagen en wel 9, 16 en 30 October. Op deze dagen wisten het tweede- en het vierde elftal den vollen buit binnen te halen, het derde won er twee en verloor er één en het eerste verloor de beide uitwedstrijden en won den thuiswedstrijd tegen D.H.C. Bij elkaar genomen is de balans met 9 gewonnen en slechts drie verloren partijen niet ongunstig te noemen, maar dat het juist het eerste moet zijn, dat de slechtste resultaten boekte, kan onze bizon- dere aandacht vragen, een reden tot pessimisme mag het geenszins worden. Weliswaar zijn wij door de zes verliespunten achterop ge raakt, maar het behoeft nóg niet te beteekenen, dat wij uit de running zijn. Met nog twaalf wedstrijden te spelen zijn er nog alle kansen en o.i. zullen er beslist betere resultaten behaald worden, wanneer onze voorhoede den ouden vorm weet te vinden. Eigenaardig dit laatste te schrijven met een 71 overwinning op D.H.C., maar toch hebben de beide laatste wedstrijden bewezen, dat het uitsluitend op goals maken aankomt, want de achterhoede en middenlinie deden volledig hun plicht. De 32 van D.O.S. en de 10 nederlaag tegen V.U.C. geven hier de bewijzen van. Ons tweede, wij schreven het reeds, behaalde drie overwinningen en wel met 20 op Hilversum II, 20 op Spartaan II en een zeer benauwde op A.F.C. II met 21, want in de laatste minuten van den strijd tegen A.F.C. II kregen wij een strafschop toegewezen, welke de beide punten aan ons bracht, hetgeen een te groote belooning was voor het overigens matige spel. De beide eerstgenoemde over winningen bewijzen echter, dat het tweede ook overwinningen kan behalen door superioriteit, zoodat verder succes van dit elftal ver wacht mag worden. Het derde deed zeer goed werk, vooral de moeilijke uitoverwin- ning op H.R.C. II met 40 is een prachtprestatie. Voorts werd met 42 van W.F.C. II gewonnen, doch een nederlaag geleden tegen D.W.S. II met 31. Merkwaardig in dezen laatstgenoemden wed strijd was het goede spel van onze jongens, dat tot tien minuten vóór het einde werd gedemonstreerd. Een kleine inzinking en een foutieve taktiek kwamen ons op twee goals te staan, welke mogelijk voorkomen waren, indien men zich aan de oorspronkelijke opstel ling had gehouden en op het natte veld met een vaak doorslippenden bal het openspel bestendigd had. D.W.S.dat Door Wilskracht Sterk werd, nam haar kans waar en wist zoodoende de fel omstreden punten in den polder te houden. Het was een uiterst faire en pret tige wedstrijd. Het vierde gaat voort op den goeden weg. Drie overwinningen in successie: 61 Spartaan II, 43 De Volewijckers II en 40 op V.S.V. II, totaal 14 goals vóór en 4 tegen, waarbij wij de 40 zege op V.S.V. II zeer hoog aanslaan. In dezen wedstrijd hebben onze jongens zich geheel gegeven, want veel meer dan de cijfers doen vermoeden, is er gestreden om déze overwinning. Met frischheid en élan werd het tempo telkens iets hooger gehouden, dan de stuk voor stuk grootere tegenstanders konden ontwikkelen. Ook technisch werd er zeer goed gespeeld, zoodat de weinige toeschouwers van een aantrekkelijke partij voetbal hebben kunnen genieten. d. J. Naar vernomen wordt is de toestand van ons lid J. Veen, die zoo als bekend is verpleegd wordt in een sanatorium, goed vooruit gaande, van welk bericht wij met vreugde melding maken. J. VEEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 4