Indrukken maar.... de wegen van King Soccer zijn zonderling. Ver aan den voetbal-horizon lokt een „championaat". Hoe denken de heeren er over? En nu nog een kijkje in de cuisine van het adspiranten-voetbal. Adspiranten I hebben „den zwaren weg terug", uit den hoek waar de klappen vallen, gevonden. Na het gelijke spel tegen D.W.S., werd zoowaar van Z.F.C. in Zaandam een punt afgesnoept. En om zich volkomen te rehabiliteeren klopten onze jongens A.F.C. met 62. Bravo boys!Onze aansporing in het vorige nummer schijnt ge holpen te hebben. Adspiranten II. Met dit elftal gaat het nog steeds „down the hill". Nu werd weer verloren van Zeeburgia. Met 32 bleven onze boys in de minderheid en slikten alzoo hun derde nederlaag in successie. Driemaal is scheepsrecht...., de vierde match dus een overwinning. Come on boys!.... het wordt tijd! Adspiranten III. Ook dit elftal heeft den weg naar de overwinning gevonden. B.P.C. heeft dit aan den lijve ondervonden. Met 41 ver lieten onze jongens als overwinnaars het strijdperk. Well-done, boys!.... Gaat zoo door! Adspiranten V. Aan de reeks overwinningen van dit team is een einde gekomen. Zeeburgia heeft onzen jongens den voet dwars gezet en door een puntloos gelijk spel, er voor gezorgd, dat de nul onder het hoofd „gelijk", voor het vijfde elftal is verdwenen. Valt het ons tegen, vrienden, maarde nul onder „verloren" blijft toch zeker? Afgesproken? Adspiranten VI. Dit elftal draait lustig voort in den draaimolen der overwinningen. Nu werd Spartaan 5 met 50 als een ongewild klontje uit de voetbal-pap geslingerd. Het gaat in ons voetbalwereldje precies zooals in het maatschappelijk leven. Waar men zich veel van voorstelt, komt heel dikwijls geen syllabe van terecht en omgekeerd juist wel. Zoo ook hier. Onze verwachtingen waren, met betrekking tot het succes van dit elftal, niet bijster hoog gespannen en zie daar!.... tot nu toe zijn deze knapen ongeslagen. Kranig werk, boys, en wat dat ongeslagen betreft, laat het zoo blijven. BROWN. P.S. Piet v. Os zeggen wij dank voor zijn zeer gewaardeerde rap porten. Wij hebben er een dankbaar gebruik van gemaakt. a.b. Het kan een vreugde zijn, naast je zoon, die zèl'f bij Ajax in een der adspiranten-elftallen met enthousiasme de rood-witte kleuren ver dedigt.... ik zei: het kan een vreugde zijn, naast je stamhouder op de overdekte tribune den thuiswedstrijd van het eerste bij te wonen. Zoo'n knaap vindt als van zelf z'n kornuiten. En die jongens mèt elkaar weten alles. Ze houden geen twee tellen hun grooten mond ze kwetteren en schetteren als hongerige straatmusschen.Ze klitten bijeen en vertellen jan-en-alleman hun lek en gebrek. Ja! Ze weten alles! Nog vóór het bord met de definitieve opstelling plechtig is om gedragen, schreeuwen ze elkaar èn de halve overdekte toe, welke nummers veranderd moeten worden en ze vinden het heele- maal niet behoorlijk, dat niet iederen dadelijk op hun advies die wijzigingen aanbrengt! Welk een razend ontzag hebben die jongeren voor de spelers van het eerstehet èèrste, dat hun aller ideaal is. „Keizer heeft alleen bij glad weer handschoenen aan", beweert een der blagen een mededeeling, die vanwege dat „gladde" weer met algemeene hilariteit wordt ontvangen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 21