uv, Junioren 2Volewijck. 2 40 Junioren 2T.O.G. 1 90 Junioren 2D.W.S. 2 72 Junioren 2A.F.C. 2 31 Hieruit blijkt, dat na de 40 zege op de Volewijckers, D.W.S., op eigen veld nog wel, er met 72 aan moest gelooven en om het doel- gemiddelde wat op te frisschen, T.O.G. met 90 op het voetbal-altaar werd geofferd. A.F.C. was een ietwat harder noot om te kraken en deze tegenpartij leed dan ook de kleinste nederlaag. Collega van Os, die de match tegen de Volewijckers bijwoonde, vond doelman Donker zeer betrouwbaar. Dat klopt, want in vier matches slechts driemaal het nakijken te hebben is een schimmetje en spreekt voor zichzelf. Van de backs geeft hij Lobberegt de voorkeur, daar Post nogal op z'n gemak gesteld is en blijkbaar geen ambitie heeft om gemaakte fouten te corrigeeren. Van de halves waren Boomstoppel en Stroom- berg zeer goed. Bosboom, de minste van de drie en eveneens geen liefhebber van fouten herstellen. Van de forwards roemt hij Beumer, Bloem en Ipet. Hoks is te zelfzuchtig en Ichmitz moet noodig eens aan Jack vragen „hoe leer ik sprinten". Hans Beumer nog een extra pluim voor zijn sportief gedrag. Om den geheelen wedstrijd door een ongezellig heer op hinderlijke wijze geschaduwd te worden, is verbazend vervelend en dan toch je goede humeur te bewaren is een prestatie op zichzelf. Zooiets mag wel even gememoreerd worden. Voetballen „sans rancune" komt tegenwoordig niet veel meer voor. Wat jou, Boomstoppel? Junioren 3De ploeg, die twee records op zijn naam heeft. De hoogste score en het kleinste aantal tegenpunten. Hier volgt de staat van dienst: Junioren 3R.A.P40 Junioren 3Rapiditas 120 Junioren 3—A.P.W5—0 Junioren 3—O.V.V.03—1 Dat maakt 24 goals voor en slechts 1 tegen. Goede wijn behoeft geen krans en dus kunnen wij voorloopig volstaan met het aan de vergetelheid ontrukken van de namen der recordhouders. Hier komen zij: Hagen Jansen Dapper Hordijk v. Heusden Eichelsheim Kasteel Neve Moos v. d. Meulen Tiepen Junioren 4.... Geen medaille, of zij heeft haar keerzijde. Vermoe delijk zal ons vierde juniorenelftal dan die beroemde keerzijde zijn. Weliswaar heeft dit elftal slechts twee matches gespeeld, doch de behaalde resultaten wijzen er niet op, dat wij een overdonderend succes kunnen verwachten. Van T.D.O. werd met 21 verloren, ter wijl tegen Amstel 1 met 22 gelijk werd gespeeld. In den laatsten wedstrijd ontging ons de overwinning, doordat de scheidsrechter zoo vriendelijk was om de tegenpartij een penalty cadeau te doen. Qua spel waren onze jongens de meerderen en vooral de wing Tiepen Terbeek gaf dikwijls aardige staaltjes voetbal weg. Hierbij onder vonden zij veel steun van den handigen v. Hout, die als linkshalf een goede partij speelde. Ook Levendig als centreforward was geen failure, hij en Tiepen waren de goal-getters. De right-wing, Veen- straStam was minder op dreef en vooral Veenstra is feitelijk te licht voor een stevig spelende tegenpartij. Wat de overige spelers betreft: Swartbol goed, maar wij zouden hem willen adviseeren, om den bal sneller weg te werken. Van de backs was Rol de beste; Schalm niet slecht, doch hij speelt soms te forsch. Roland wisselt goede met minder goede momenten af, doch zijn snelheid laat veel te wenschen over. De Jong als centrehalf viel niet op en daarmede is alles gezegd; wij hebben hem wel betere wedstrijden zien spelen. Resumeerende, een elftal, dat wij goed achten voor de middenmoot,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 20