Jeugd voeibalfliisen ui Als wij ons nederzetten tot het schrijven van dezen jeugdvoetbal- flits, dan doen wij dit met nog meer vreugde dan anders, want het gaat ons bijzonder goed dit seizoen. Onze junioren doen het zoo uitstekend, deelen van die gevoelige nederlagen uit en strooien zoo rijkelijk met doelpunten, dat onze stoutste verwachtingen verre worden overtroffen. Cijfers spreken hun eigen taal. Welnu!, wij zullen de cijfers laten spreken. Een klein staatje van de door onze junioren gespeelde wed strijden zal ons daarbij als tolk dienen. Junioren ID.W.S. I 70 Junioren IV.V.A. I 111 Junioren ID.W.V. I 62 Junioren IVolewijck. I 63 Een rekensommetje leert ons hieruit, dat onze forwards dertigmaal in vier matches het vijandelijke net wisten te vinden, terwijl onze doelman, Piet Keizer, slechts 6 maal het bruine ding tusschen de aan hem toevertrouwde palen zag verdwijnen. Geen slecht resultaat, Piet! Alleen in den laatsten wedstrijd had het cijfer iets lager kunnen zijn, maar ja!, zij die zonder zonden zijn....! Dat een doelman het niet alléén af kan, weet een ieder, die wel eens een balletje getrapt heeft en dat hij daar de hulp van een paar goede backs bij noodig heeft, is een waarheid als een koe. Nu, over de hulp van onze backs, Hijman en De Weert, heeft hij zich niet te beklagen, want deze heeren staan hun mannetje. Vooral Hijman is een lastig te passeeren heer en wij moeten hem dan ook iets hooger aanslaan dan zijn partner. Al bij al echter een duo, dat er zijn mag. Van de halflinie weten wij waarlijk niet, wien wij den lauwerkrans om den hals moeten hangen. Koers, v. Stoffelen en Eenennaam, drie knapen, die er zijn mogen. Let op!over eenige jaren komen wij deze namen in hooger regionen tegen. De voorhoede.... dertig goals in vier wedstrijden. Dit is een taal, die niet misverstaan kan worden en om dit wapenfeit zonder meer maar voorbij te loopen, ligt niet in onze lijn. Op den linkervleugel excelleert Estié. Een knaap, die al heel wat doelpunten voor zijn rekening genomen heeft en waarvan wij nog veel genoegen kunnen beleven. Naast hem staat Broekman. Een naam, die bij den enkeling, die dit verhaal misschien mag lezen, prettige herinneringen zal wak ker roepen. Welnu, hij begint de voetsporen van zijn vader te druk ken. Hier zouden wij kunnen spreken van „de geschiedenis herhaalt zich". Op den rechtervleugel treffen wij aan de combinatie Petrie De Koning. Twee heeren, die uitstekend met elkander overweg kun nen. Bob de Koning, aanvoerder van het team, is hier de man, die het meeste werk verzet. Harde werker en één, die niet bang is om een stootje te incasseeren of weg te geven. Vele goals kwamen reeds van zijn voet en aan vele doelpunten legde hij den grondslag. Als aanvoerder, een goed voorbeeld. Petrie onderscheidt zich door zijn snelle rennen langs de lijn en zijn goed geplaatste voorzetten. Een fijne sportieve kerel, waarvan je er honderd in een dozijn zou wenschen. Resteert ons nog de centreforward. Hier stond.... helaas stondKraamwinkel. Een blessure, opgeloopen in den wedstrijd tegen V.V.A., maakte een einde aan zijn optreden en nu zitten wij voorloopig zonder middenvoor. Jammer, driedubbel jammer!.... het scheelt ons een paar doelpunten per wedstrijd. Beterschap, Karei, en spoedig weer in de rood-witte spullen. Junioren 2.... Ook dit elftal zegt het, met een variant op den slagzin van de bloemen, „met cijfers". Ziehier het resultaat van hun evoluties op het groene tapijt:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 19