Genileman-visscher Zondagochtend 9 October 1938 heel vroeg, wordt een lid van de pas opgerichte vischclub „Ajax" wakker. Hij wrijft zijn oogen uit en kijkt, na aan den trekker boven zijn hoofd een flinken ruk gegeven te hebben, waardoor het licht in zijn slaapkamer aangaat, op het klokje, dat zeer tactisch op den kant van zijn ledikant staat op gesteld. Hij ziet dat het tien minuten voor half zes is. Een paar harde woorden worden door hem gemompeld, omdat hij zich ver slapen heeft. Immers om vijf uur in den morgen zou hij op het Daniël Willinkplein bij de daar opgestelde autobus komen om met een uit gelezen gezelschap uit visschen te gaan naar Spijkerboor. Gelet op het stampen, dat hij op dezen vroegen Zondagmorgen deed, was hij zeker bezig het woord „Spijkerboor" te vervoegen. Wat ook zij, zijn intusschen wakker geworden en opgestane lief tallige vrouw moedigde hem nog even aan door te zeggen: „blijf maar hier, ze zijn toch al vertrokken." „Maar dat nooit," was het antwoord en zoo vlug als hij kon stak hij zich in zijn volledige visch- kleeding. Hooge-water-laarzen, oliejas en zuidwester. Al zijn visch- gerei was den vorigen avond keurig klaar gezet, dus kon hij vlug opschieten. Om precies half zes liep hij zijn straat hard uit in een stroomenden regen, met de melodie uit zijn loopen klinkende, mede- zingende, „je haalt het je haalt het je haalt het Op den hoek van de straat aangekomen passeert zoo juist een taxi. „Ja," roept de visscher. „Neen," roept de chauffeur, die even stopt. „Ja," schreeuwt de visscher, die dicht bij de auto is gekomen. „Neen," is het besliste antwoord van den chauffeur weer, waaruit een niet ge ringe achterdocht klinkt. „Ja," blèrt de visscher en zet zijn zuid- DANiSINSTITUUT SARPHATLSTRAAT 159 kuis TEL. 52487 AMSTERDAM Leiding Feestavonden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 17