Vertrek van Vlokkie naar Zuid-Amerika Ongevallen- en Ziekteverzekering Automobiel en Wettelijke Aansprakelijkheid N V. De Nederlandsche Ongevallen Heerengracht 260-266 AMSTERDAM In een zéér waardeerend artikel vermeldde het Handelsblad d.d. 12 October de benoeming van D. Knegt, als Directeur der Maat schappij voor Handelsbetrekkingen HollandZuid-Amerika. Deze be noeming is wel een schitterende bekroning van een prachtige com- merciëele loopbaan, en namens heel Ajax neem ik de vrijheid hem met deze nieuwe en eervolle post hartelijk geluk te wenschen, en de hoop uit te spreken, dat hij veel voor de handelsbetrekkingen tus- schen Nederland en Zuid-Amerika zal kunnen doen. Want om in dezen tijd te worden aangewezen nieuwe markten te veroveren en handelsmogelijkheden te scheppen voor den uitvoer van Neder- landsche producten, bewijst wel overduidelijk dat „Vlokkie" heel wat in zijn marsch heeft. Die verre reizen doet kan veel verhalen, zegt een oud-Hollandsch spreekwoord, en dat Knegt, die een wereldreiziger „par Excellence" is, dat kan, daarvan leggen diverse clubbladen getuigenis af. In alle werelddeelen die hij doorkruiste trok de sport hem, en daar hij ook op dit gebied zeer veelzijdig is, en bovendien de vulpen op meesterlijke wijze hanteert, heeft een door hem verslagen „sportge beuren" immer een bizonder cachet. Autorennen, Stierengevechten, Boksen, IJshockey, Windhondenraces, Zeilen, enfin geen tak van sport of hij weet er iets bizonders van te vertellen, terwijl „Koning Voet bal" wel zijn bizondere voorkeur heeft. Voor onze clubkrant heeft hij veel werk verzet, zoowel het proza als de poëzie gaven hem nooit de minste moeilijkheden, „lees ei onze mooie Ajax-marsch maar eens op door", en zijn objectieve sprankelende betoogtrant waren steeds fijne stukjes journalistiek en kwetsten nooit een tegenstander. Het is zeer te betreuren, dat wij zijn „Vlokjes" voorloopig zullen moeten missen, daar hij binnenkort naar Buenos-Aires vertrekt. Ik heb hem reeds gepolsd voor af en toe een stukje Argentijnsch-voetbal, en als hij daar maar eenmaal het bruine monster heeft zien rollen, ben ik er heilig van overtuigd dat wij dan zijn fonkelende pennevruchten weer bewonderen zullen. Kerel het gaat je perfect, en we hopen dat onder jouw leiding Buenos- Aires voor Nederland een knooppunt van Hollandsche han delsbelangen worden zal. Nu je daar toch ambassadeur bent, is het je wellicht mogelijk de Nationale teams van Chili, Argentinië en Uruquai te engageeren; het zouden waardige tegenstanders zijn bij ons a.s. veertigjarig feest (in Maart 1940), en echt een tournooi Ajax waardig. Als tegenprestatie komen onze spelers gaarne een paar zomermaanden naar Zuid-Amerika. Met een stevige poot, j. s.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 16