Sprokkelhout. Verplaatst: TANDHEELKUNDIGE-PRACTIJK naar: Zuider Amstellaan 27 TeL 24812 (Onze medewerker ,,Vlokkie" aan alle' Ajacieden bekend die het Ajax-Club- nieuws in 1916 ten doop hield en sindsdien steeds de Ajax-Courant trouw bleef, zegde ons toe, ook in de, met dit nummer ingaande, nieuwe episode, van tijd tot tijd bijdragen te leveren. Zijn rubriek heet „SPROKKELHOUT".) AAN THEO BROCKMANN. Theo Brockmann heeft dezer dagen gejubileerd en onze club heeft dezen ouden, trouwen „garde-officier" hartelijk gehuldigd. Een zil veren staat van dienst! Door buitenlandsch verblijf heb ik de kans gemist, om mij „op tijd" te doen hooren, doch ik zou me werkelijk niet quitte gevoelen, indien ik dit ongewild verzuim niet terdege in haalde. Want Theo Brockmann is een brok machtige Ajax-geschie- denis, dat ik zelf medebeleefd heb. De figuur van dezen bovenal spontanen werker staat midden in het complex van schoone en on vergetelijke herinneringen, dat ik aan ons goede Rood-en-Wit heb uit dien tijd, dien we allen oude medeloopers nog steeds geden ken als de meest glorieuze uit ons roemrijk clubbestaan. Ik kan Theo, wat mij betreft, niet beter huldigen, dan hier te ver klaren, dat wis en zeker hij bij die groep van Ajacieden behoorde, die mij destijds inspireerde tot het dichten van onzen Ajax-marsch. Wat heb ik al een vreugde beleefd van dien marsch! Wat heb ik later toen de jaren klommen dikwijls geglimlacht om het érge sprankje overmoed, dat opjuichte uit die daverende zinnen van ons drie- verzig clublied!! Doch hoe hebben Theo's „doodelijke schoten" er voor gezorgd, in die eerste jaren van het bestaan van ons Ajax- Clublied, dat ik me niet behoefde te schamen!! Ajax-clubgeest en Ajax-clubliefde zijn synoniem met Theo Brock mann. Wanneer ik in de laatste jaren helaas maar weinig in de Ajax- veste aanwezig kon zijn, dan heb ik bij die weinige bezoeken toch altijd nog weer kunnen waarnemen, dat Theo's werk voor de club dóórging, onafgebroken. Waren het vroeger de vuurpijlen van zijn voetbalschoenen, nu in later jaren zijn het de vuurpijlen van zijn bezieling, die nog steeds doeltreffen! Een club wordt groot door opofferingen van zijn individueele leden. Ajax is gezegend met enkele mannen, die zich opofferen, jaar in, jaar uit. Deze mannen zijn als de wortels van een sterken eik; zij dragen en schragen, zij bukken voor stormvlagen, doch breken niet! Beste Theo! Ik weet, dat je niet graag bewierookt wordt, want het past niet bij je aanleg. Bovendien heb je geen bewierooking noodig, want je hebt algeheele voldoening in het werk zelf. Je leeft er in en je bent werkelijk één met Ajax. Doch aanvaardt dit „Sprokkelhoutje" in de nieuwe Ajax-courarU als een bewijs van respect en met den wensch, dat je nog langen tijd moogt mededoen (om met het Club lied te zeggen) „met volle overgave, je fiks werpend in den strijd...." VLOKKIE. van G. B. NEERING - Van Woustraat 146 1 ELKEN WERKDAG: Van 11 U/2 uur behalve Dinsdags-morgens Donderdags van 9 1V2uur Dinsdag- en Vrijdag-avond van 79 uur. Bij geen gehoor Tel. 53640 - Adres praktijk Molenkade 24 - Duivendrecht Gemeente Giro Amsterdam N 103 Postrekening 136876 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 6