is steeds op ti Nieuwe Philips serie 1938 in prijzen vanai 198.50 ELK A het net. We hoopten nu op een fel tegenoffensief, maar vooral onze linkervleugel faalde herhaaldelijk. Toch kreeg Ajax ook in deze slappe periode de beste kansen; van Reenen knalde eenmaal uit een vrijen schop tegen den paal, en Blomvliet trapte met alleen de keeper voor zich, over het bruine monster heen. Na de thee begon Ajax met een fel offensief, en de aanvallen wer den niet alleen talrijker, maar er kwam ook „swung" in de ploeg. Anderiesen zette zijn voorhoede aan het werk, het was een genot hem te zien zwoegen en draven. Er kwam werkelijk teekening in de Ajax-ploeg en we begonnen nu den toon aan te geven. De gelijk maker hing als 't ware in de lucht, maar de absoluut dubbel en dwars verdiende „treffer" bleef maar uit. De invaller-doelverdediger van Feyenoord had Vrouwe-Fortuna dezen middag wél op zijn hand, de manier echter waarop hij Fischer nam was meer dan ergerlijk, en het was onbegrijpelijk dat de scheidsrechter hierop niet reageerde. Vanaf dit oogenblik begon het spel meer en meer te verruwen en waren de incidenten niet meer van de lucht. Doelman Keizer, die tus- schen twee haakjes een prachtwedstrijd speelde de wijze waarop hij b.v. eenige schoten verwerkte was eenvoudig meesterlijk kreeg zoo'n last van de Rotterdamsche Spes patria (hij werd o.a. met spij kers, steenen en proppen papier bekogeld), dat hij verzocht de jongenstribune te willen ontruimen. En het leek wel of nu de vijan dige stemming op diverse spelers oversloeg. Wij zagen tenminste demonstraties, die op een voetbalveld zeker niet thuis hooren. Nee, scheidsrechter Boeree bleef hier in gebreke, dat staat als een paal boven water. Nadat Piet van Reenen nog eens de soliditeit van de deklat op de proef had gesteld, kregen we twee minuten voor tijd nog een laatste kans gelijk te maken, maar het was echter zoo'n geheide offside, dat het eigenlijk maar goed was dat we hiervan niet eens profiteerden. De ruim dertig-duizend toeschouwers kregen geen waar voor hun geld, én Ajax én Feyenoord zullen goed doen een volgenden keer een meer smakelijk voetbal-menue te serveeren. J. S. P.S. Mogen wij het Feyenoord-Bestuur misschien adviseeren de jongenstribune in het vervolg meer naar achteren te verplaatsen? Het honen en uitschelden etc. van de tegenpartij kan nooit bevor derlijk zijn voor een sportieve sfeer; wellicht zou het sluiten voor eenige wedstrijden van de jongensrang aan dit euvel een einde kun nen maken. De kristal-heldere toon is de meest opvallende eigenschap der Gemakkelijke betaling. Ruilt nu Uw oude toestel in J» J« BOTH, LINNAEUSSTRAAT 38, 38a en b, Telefoon 50074 Bezoekt onze Radiogehoorzaal KALVERSTRA AT.206. AM5TERDAM

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 5