Feyenoord's zege op Ajax. In de reeks van wedstrijden, waarin Ajax en Feyenoord elkaar fel bekampten, viel er voor den echten voetballiefhebber altijd véél te genieten. Tusschen de vele wedstrijden door, waarin de spelers het nu eenmaal méér van hun lichaamskracht, dan van hun technische capaciteiten moeten hebben, was een wedstrijd van het puikje van Rotterdam en Mokum steeds een lichtpunt, dat de maniakken van het Zóó stormachtig ging het af en toe voor het Fe Yenoord-doel toe: Bijl ligt op den grond tusschen v. d. Heide en v. Heel in; rechts v. Wijngaarden. (Cliché De Telegraaf). trap-maar-raak-voetbal duidelijk aantoonde, dat ons mooie voetbal spel toch ook wel anders gespeeld kon worden. Helaas, deze wedstrijd is een groote dissonant geworden, en zon der de schuldvraag aan te roeren, wil ik enkel maar hopen, dat de eerstvolgende ontmoeting in Amsterdam weer in het teeken van de techniek, snelheid, schotvaardigheid etc., maar bovenal „Fair play" zal staan. Clubs als Ajax en Feyenoord hebben nu eenmaal hun „standing" op te houden. En nu de wedstrijd. Het waren wel twee opmerkelijk verschillende speelhelften. Voor de rust was alles koek en ei, een echt lauw partijtje, zoodat iedereen zich verbaasd afvroeg of hier nu wel de meest technisch spelende ploegen tegenover elkaar stonden. Al was Feyenoord dan ook meestal aan het woord, en viel b.v. het spel van den Feyenoord-linksbuiten zéér te loven, er zat toch geen cadans in de ploegen en het geheel hing min of meer als droog zand aan elkaar. Na tien minuten spelen maakte onze verdediging een ernstige fout, een vrij onschuldig lijkende combinatie tusschen Linssen en Kantebeen werd besloten door een voorzet van Kantebeen. Vente kreeg den bal in zijn bezit, onze achterhoede vergat blijkbaar aan te vallen, een tam schot volgde en over de handen van doelman Keizer heen, verdween de bal in 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 4