Aj ax - Vischlied. (Wijze: „Bij den molen") Wij hebben in onz' Ajax-kring, al jarenlang gepraat, maar 't bleef bij plannen en gezwam, want steeds ontbrak een daad; tot 't eindelijk nu zoover is wij trekken er op uit, en keeren t'rug in Amsterdam met rijken visschersbuit. Refrein. Die Ajax-visschers, kennen geen missers, een kleine opsteek, en floep, het is gebeurd; windstil of storm, het gaat enorm, de baars die wordt engros eruit gesleurd. Voor dag en dauw, als ieder slaapt, zit aan den waterkant de bloem van onze Ajax-Club met hengel in de hand. Ze praten niet, ze eten niet, hooguit wat koelen drank, want goede visschers gaan in 't riet aan droge kelen mank. Refrein. En komt de ploeg dan weer in stad na zulk een hengelfeest, dan is een elk het roerend eens: het is weer fraai geweest. We boomen dan nog even na, en hebben allen praats, we liegen over snoek en baars, en zingen voor het laatst: Refrein. JAMES. aan sport; daar ik mijn gulden reeds bij voorbaat had voldaan, ver telde ze mij en passant even, dat ik binnen zes weken zou trouwen. Een schrale troost als je denkt iets omtrent het kampioenschap van je club te weten te komen. Het is vrede, en zonder ook maar zelfs aan politiek of wat dan ook te denken, zal ieder zich dolgelukkig voelen. Het stond even kiele, kiele. Blijf kalm en graaf, is dagenlang de tip geweest, en hoewel dit eigenlijk niets met ons Clubblad te maken heeft, moet het me hier toch even van het hart, dat het niet altijd mogelijk is kalm te blijven onder omstandigheden, waar reeds gegraven is. Het geval is namelijk, dat achter de doelen van het Feyenoord- Stadion een loopgraaf gemaakt is, kennelijk met vreedzame bedoe lingen. Zeer zeker zal het niet de wensch geweest zijn, dat de Rotter- damsche jongetjes uit deze loopgraaf onzen doelman Keizer door tniddel van catapulten zouden beschieten. Dat het Gerrit op een gegeven moment begon te vervelen, en dat hij Puck van Heel verzocht op een vredelievende wijze deze loop graaf te laten ontruimen, zal dan ook ieder na het lezen van deze regelen volkomen billijken. Hopelijk heeft hij door dit optreden zijn collega's van andere ver- eenigingen een hoop narigheid bespaard. JAMES. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 3