Some senses and some nonsenses. Bonjour Dames en Heeren, mag ik mij even voorstellen, mijn naam is James; eigenlijk heet ik anders, maar dat doet er niet toe. Ik voor mij vind James een prachtnaam, verder maakt het dus niet veel uit. Bovendien, hoeveel huisknechten heeten niet James, en ben ik eigenlijk ook niet een beetje knecht in het Rood-Witte huis, al is het dan ook uit vrijen wil? Maar genoeg hierover, ik heet U allen hartelijk welkom als paying guest van ons nieuwe gecombineerde Clubblad-programma. Ik zal er zelf nog wel een beetje aan moeten wennen, zooveel bazen ineens erbij, mais enfin, ik sta nu ineens midden in het leven, en dat heb ik eigenlijk altijd al gewild. Ik ga reusachtig mijn best doen, en dan gaan wij enorm veel programma's voor 5 cent (belachelijk, wat een prijs) verkoopen, en dan krijg ik later salaris, en ga nog veel meer dingen schrijven. Misschien krijg ik dan wel echte contracten, zoodat ik veel geld ga verdienen. Natuurlijk koop ik dan een Rolls-Royce, en schrijf ik mijn verslagen vanuit een Fransche badplaats. Lekker warm. Als je den uitslag weet kan je toch geen fouten meer maken in wedstrijdverslagen, je schrijft gewoon dat Jansen beter was dan Pietersen (hierover zijn de journalisten het toch nooit eens), dat de uitslag evengoed andersom had kunnen zijn (logisch, nietwaar), dat het spelpeil er niet op vooruit gaat, en men steeds ruwer gaat spelen, dat de publieke belangstelling te wenschen over liet en de scheids rechter bepaald slecht was (gevoelskwestie). Reuze eenvoudig, nietwaar, ik ben alleen bang, dat er reeds jour nalisten me voor zijn geweest. Als onze spelers zich nu maar goede propagandisten toonen, want per slot van rekening komt U toch niet alleen voor dit programma naar ons veld, het zal U misschien ook nog interesseeren, goed voet bal te zien. Als U op de tribune, in dit boekwerk zit te bladeren, hebben juist onze visschers na een inspannenden wedstrijd het terrein betreden. U ziet hoe all-round Ajax is, nu weer een hengelafdeeling! Er is om fraaie prijzen gestreden, o.a. een wisselbeker van de Turmac-fabrieken, eenige flesschen champagne van het bekende Café restaurant Lido, lucifersstandaards van de Fa. Wijnands Van Rensen, een thermometer van Voorzitter Koolhaas, enz. enz., een volledige opsomming van al deze milde schenkers zal ik U in het volgende nummer geven, daar ik alle gegevens tot mijn spijt nog niet bin nen heb. Voorzitter Koolhaas zal deze match als gast meemaken, een voor recht, dat hem zeker toekomt voor de hulp aan deze piepjonge afdee- ling bewezen. Aan zijn praten te oordeelen, geloof ik echter niet, dat hij als visscher een trouvaille voor ons is. De man beschikt over ongelimiteerde capaciteiten voor onze vereeniging, maar een machtig hengelaar, nee.... ik weiger het zonder meer te gelooven. Apropos, de prijsuitreiking is na afloop van AjaxD.H.C. in ons bovenzaaltje. In dit nummer zult U waarschijnlijk een opgave vinden van de data, waarop Ajax in het verleden kampioen is geworden. Tot onzen spijt kunnen wij U nog niet opgeven wanneer Ajax zich dit seizoen precies kampioen kan noemen, maar U blijft met uw vrienden en kennissen toch trouw afnemer van ons blad, zoodat wij U dat later nog wel kunnen vertellen. Ik ben nog even bij een waarzegster geweest, doch die deed niet 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 2