Jeugd voelbalflilsen. Zondag 2 OctoberDe strijd in de jeugdvoetbalwereld is in vollen ernst ontbrand. Aan acht fronten werd door Ajax slag geleverd en wij zijn er tamelijk goed afgekomen. Van de acht matches werden er n.l. vijf gewonnen, één gelijk gespeeld en twee verloren. Geen slecht resultaat, voorwaar! Junioren I klopten D.W.S. I met liefst 7—0, hetgeen een bijzonder fraai begin is. Theo Brockmann Jr. en zijn kornuiten hadden schijn baar last van een-doelpunten-hamster-woede. Zooiets mogen wij wel. Het vorige seizoen kregen wij tweemaal van de D.W.S.-ers op onze voetbalpantalon, terwijl D.W.S. ook met het kampioenschap aan den haal ging. Nu schijnen de rollen omgekeerd te zijn. Wat het kam pioenschap betreft.... mogen wij hopen, boys?.... Junioren II kraaiden aan het Mosplein met 40 victorie en daar wij uit ondervinding weten, dat het met de Volewijckers-jeugd, op eigen veld, kwaad baltrappen is, valt deze zege ons buitengewoon mede. Junioren III wilden blijkbaar voor hun groote broeders niet onder doen en namen R.A.P. voor hun rekening. Met 40 moest deze tegen stander in eigen home voor onze jongens de vlag strijken. Links buiten Tiepen had er bijzonder veel zin in en scoorde liefst drie doel punten, terwijl Hordijk, jongste telg van „Old Henk", die ook weer eens bij de jeugd kwam kijken dat Ajax-bloed toch nummer vier in het net deponeerde. Adspiranten I herstelden zich eenigszins van de zware nederlaag tegen Blauw-Wit en dwongen nu D.W.S. in den polder een gelijk spel af. Met 22 werden de punten gedeeld; dit resultaat is werkelijk beter, dan wij hadden verwacht. Het eerste punt is binnen, boys, wij hebben nog plaats voor een flink kwantum. Play up!.... Adspiranten II. Dit elftal schijnt noodig in de revisie te moeten. Werd verleden week met 51 van D.W.V. verloren, nu konden onze jongens het wederom niet bolwerken. Weliswaar werd thans slechts met één doelpunt verschil van T.O.G. een nederlaag in ontvangst genomen, maar om een Ajax-elftal als roode-lantaarn-drager te laten fungeeren, voelen wij uit principe bitter weinig voor. Het klinkt mis schien ietwat arrogant, maar ja!.... wij hebben nu eenmaal van die principieele begrippen. Alzoo de beste voetbalslof voor, vrienden! Adspiranten III gingen ook al heel slecht van start af. Met 41 bleef W.M.C. in de meerderheid. Een poover resultaat, jongens. Adspiranten V bevestigden den goeden indruk van den vorigen Zondag en nu werd Stevo met 50 het kind van de rekening, v. Heesch, v. d. Tol en Keizer waren hier de knapen, die voor de doelpunten zorgden. Verleden jaar werd het vijfde elftal ongeslagen kampioen. Krijgen wij een reprise, boys?.... Adspiranten VI. Ook dit team ging op den goeden weg voort en nu werd Zeeburgia het slachtoffer. Met 21 trokken onze jongste Ajacieden aan het langste eind en hoewel de overwinnig niet groot was, de punten zijn binnen en per slot van rekening gaat het toch om de „knikkers"! Resumeerende kunnen wij spreken van een zeer behoorlijken Ajax- jeugddag. Een kleine 70% van de te behalen punten in de wacht sleepen, is toch zeker een tot tevredenheid stemmend resultaat. Als de Ajax-vischclub zooveel procent van de te vangen baarzen uit haar „geheid" vischwater haalt.... captain Buys, alias „de leugenaar", neem dan een verhuiswagen mee. BROWN. 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 21