Internationaal Programma Krabbeltjes over het 5e, 6e en 7e elftal. Met genoegen heb ik weer de taak op mij genomen één en ander te schrijven over het 5e, 6e en 7e elftal gedurende het a.s. seizoen. Het 5e elftal behaalde het afgeloopen seizoen het ongeslagen kam pioenschap: een resultaat van hard en eensgezind werken. Mogen wij dit seizoen een reprise van deze prestatie verwachten? Over het 6e en 7e elftal waren wij niet zoo tevreden. Hoewel deze elftallen nogal eens te kampen hadden met onvolledigheid, ontbrak de ware wil nog wel eens. Diverse wedstrijden hadden met een beetje meer vuur gewonnen kunnen worden. Laten wij hopen, dat dit het komende seizoen beter zal zijn. Indien ik zelf niet aanwezig ben, mag ik dan van de correspon denten van bovengenoemde elftallen eenige gegevens ontvangen? Maar dan Maandagmorgen in de bus (Maasstraat 192). En nu, het fluitje klinktVerdedig de rood-witte kleuren op succesvolle en faire wijze. YRREF. Het zesde elftal heeft blijkbaar geweten, wat Yrref van plan was te schrijven en het is daarom maar meteen met een goede 31 over winning op S.A.V.M. 2 gestart. En dit nog wel, ondanks het feit, dat enkelen van zeer slechten clubgeest blijk gaven door zonder eenige kennisgeving weg te blijven. Zoodoende moest er met 10 man ge speeld worden, wat de overwinning nog des te mooier maakt. Hoofd zakelijk door goed werk van rechtsbuiten Mell konden Boyenk en Klein voor de rust ieder een doelpunt maken. Deze 20 voorsprong was wel noodig ook, want toen S.A.V.M. na de hervatting den sterken wind mee kreeg, had de Ajax-achterhoede het hard te verduren. Van Tuyl en Koch, evenals doelverdediger Bakker weerden zich echter kranig, zoodat de tegenpartij in ieder geval niet goedkoop aan de doelpunten zou komen. Er kwam er gelukkig maar één, doch de kansen op meer doelpunten kreeg S.A.V.M. desondanks vele. Deze werden echter geen van alle benut en daarom liet Klein enkele minuten voor het einde maar eens met een goed schot zien hoe men doelpunten moet fabriceeren (31). Wat zal Yrref een verdriet krijgen van het zevende, het elftal, waarin hij zelf zoovele jaren triomphen heeft gevierd, althans wan neer de spelers hiervan dezelfde opvattingen blijven huldigen, die zij Zondag j.l. waren toegedaan. Ook hier moest er n.l. met tien man gespeeld worden, terwijl het spel daarenboven ook nog zeer matig was. Geen wonder was het dan ook, dat Sport 2 een verdiende 30 overwinning kon behalen. Bovendien had Posthuma nog het ongeluk na de rust zóódanig ten val te komen, dat de G.G.D. er aan te pas moest komen. Gelukkig bleek dit ongeval niet ernstig te zijn, maar toch moest Posthuma naar huis vervoerd worden, waar hij wel eenigen tijd rust zal moeten houden. Met 9 man moest derhalve de wedstrijd beëindigd worden. Vooral van de aangeschreven reserve's een slechte beurt! Verliezen is heusch geen schande, maar een neder laag, veroorzaakt doordat enkele spelers nog wel in den eersten wedstrijd van het seizoen wegblijven, is weinig eervol. 23 October 1938: DenemarkenNederland. 11 December 1938: NederlandDuitschland. 19 Maart 1939: BelgiëNederland. 23 April 1939: NederlandBelgië. 7 Mei 1939: ZwitserlandNederland. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 20