Reserve-elftallen op dreef. Berokkende Ajax zijn vele supporters den vorigen Zondag eenigs- zins een teleurstelling door van Feyenoord te verliezen een 10 nederlaag is heusch geen schande tegen deze ploeg de lagere rood-witte elftallen deden het overigens uitstekend. Onze K.N.V.B.- reserve-elftallen veroverden zelfs het maximum aantal winstpunten en wat voor hen, voor wie het niet in de eerste plaats om de over winning te doen is nog verheugender is: deze elftallen hebben alle zeer goed gespeeld en een uitstekenden indruk bij hun tegenstanders achtergelaten. Zoo het tweede b.v., dat den uitwedstrijd tegen de Stormvogels- reserve's met liefst 80 won. Onze jongens begonnen hier met de fout het iets te licht op te nemen, maar toen zij merkten, dat zij het op deze wijze niet zouden bolwerken, gooiden ze het gelukkig over een anderen boeg. Maar ook hier moest er eerst een andere klip omzeild worden, daar de Stormvogels-backs listig den buitenspel-val opzetten, waarin de Ajax-voorhoede zich nog al eens vangen liet. Doch ook hier was het juiste antwoord vlug op gevonden: via de vleugels werd de bal zoo spoedig mogelijk afgegeven. Fraenkel had een nog betere oplossing gevonden: bij het aanvallen der backs wist hij steeds met een handige schijnbeweging den bal bij zich te houden, zoodoende de verdediging te passeeren om daarna den IJmuider- doelverdediger geen kans te geven. Vóór de rust werden vier doel punten gemaakt en door zich niet aan „gallery-play" te bezondigen kon er na de hervatting nog eenzelfde aantal aan de score worden toegevoegd. In niets was in dezen wedstrijd merkbaar, dat hier zoo'n over het algemeen jeugdig elftal aan het werk was, waarvan het toch heusch SARPHATISTRAAT 159 Ws TEL. 52487 AMSTERDAM DANSINSTITUUT LambetliW^ alk-Conga-P alais Glide Beroepsopleiding Nieuwe clubs beginners Trivé-les f 1.50 Leiding Feestavonden 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 17