De Schoische „school" 6. SCHAAP TELEF 93348 AMSTERDAM Het is een opmerkelijk feit, dat het toch niet zoo heel groote Schot land steeds een der sterkste voetbalmachten ter wereld blijft en immer weer over nieuwe schitterende spelers beschikt, al koopen de Engelsche clubs de Schotten geregeld weg. De verklaring hiervoor is te vinden in de zorg, die de Schotsche Voetbal Bond aan de jeugd besteedt. George Graham, de secretaris van dezen bond, verklaarde onlangs nog het volgende: „Hoewel de strijd voor het Schotsche kampioenschap over het alge meen niet spannend verloopt en het feit niet te loochenen is, dat onze sterkste spelers allemaal naar Engeland verdwijnen, behoeven wij ons voor de toekomst hoegenaamd geen zorgen te maken. Wij zijn er zeker van steeds over sterke spelers te kunnen beschikken, daar wij er al lang van overtuigd zijn, dat de eigenlijke opleidings plaats voor voetballers de school is. Daarom heeft de Schotsche Bond een jaarlijksch bedrag van 9000.beschikbaar gesteld voor de uitrusting van schoolelftallen met voetbalschoenen, ballen en tenue's. Het resultaat hiervan is, dat scholen, die twee jaar geleden nog slechts vier elftallen op de been konden brengen, thans reeds met het dubbele of zelfs drievoudige aantal uitkomen." Woorden, die Ajax met zijn prachtige jeugdopleiding niet vreemd in de ooren zullen klinken. Bovendien heeft Ajax ook in ander opzicht reeds lang geleden begrepen, dat er iets voor de schooljeugd gedaan moest worden. Toen de zoo populaire schoolvoetbalwedstrijden in onze hoofdstad met ondergang bedreigd werden in verband met ver minderde subsidies e.d, sloegen de Ajax-veteranen, waarvan de meesten zulke prettige herinneringen aan dit schoolfeest hadden, de handen ineen en het resultaat was, dat telkenjare een aantrekkelijke wedstrijd door onze veteranen gespeeld werd, waarvan de opbrengst geheel ten goede aan de voetballende scholieren kwam. Over 9000 per jaar kunnen onze Ajax-veteranen nu eenmaal niet beschikken, die hebben ze niet, maar wel zijn ze nog in het bezit van een paar stevige voetbalbeenen, terwijl ze zich ook nog in een bijzondere populariteit mogen verheugen. En dat stelden ze gaarne ter beschik king voor het goede doel. van EEGHENLAAN 1 hoek Alex. Boersstraat 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 16